Web Analytics

Суд у Харкові призначив Штепі нічний домашній арешт

Орджонікідзевський районний суд Харкова призначив нічний домашній арешт ексмеру Слов'янська Нелі Штепі, яку обвинувачують у створенні терористичної організації та посяганні на територіальну цілісність України.

Про обрання запобіжного заходу 20 січня повідомив у Facebook адвокат Штепи Олександр Тананакін.

«Незважаючи на рішення Європейського суду з прав людини та через 3,5 роки суд повторно обрав стосовно ексмера Слов'янська, а нині депутата Слов'янського міської ради Нелі Штепи запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту», — написав захисник.

Він додав фотокопію ухвали суду, де вказано, що обвинуваченій заборонено залишати помешкання з 22:00 до 5:00.

 «Застосувати до обвинуваченої Штепи Нелі Ігорівни запобіжний захід  у вигляді нічного домашнього арешту до 19 березня 2021 року та зобов’язати Штепу Нелю Ігорівну в період часу з 22 год. 00 хв. до 05 год. 00 хв. наступного дня не залишати місце мешкання», — йдеться в документі.

Фото: Facebook/Олександр Тананакін

Як повідомляє «Суспільне», 20 січня Неля Штепа приїхала до суду вперше за два місяці. Вона просила перенести засідання через погане самопочуття, але суд їй відмовив.

Прокурор Олександр Чекін просив цілодобового домашнього арешту. Клопотання обвинувачення суддя Олена Глібко задовольнила частково.

Неля Штепа вчергове відкидала звинувачення та просила призначити їй запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

«Якби я не була зацікавлена в правдивому рішенні цього питання, якби я була винувата і вважала, що це так, я давно написала заяву на обмін. Сьогодні ми розглядали ту «липу», яку ми вже розглядали 20 вересня 2017-го. Сьогодні нові прокурори, і знову вони хочуть отримати собі зірочки: нема за що вам отримувати зірочки! Якби я думала кудись тікати, або щось робити — ось раз і ти перетнув кордон», — заявила обвинувачена.

Адвокат Олександр Танакін розповів, що захист Штепи оскаржуватиме запобіжний захід і вдруге звернеться до Європейського суду з прав людини.

Нелю Штепу арештували в липні 2014 року за підозрою в посяганні на територіальну цілісність України й участы в діяльності терористичної організації. Незважаючи на те, що ст. 110 Кримінального кодексу передбачає єдиний можливий запобіжний захід — перебування під вартою, у вересні 2017-го Ленінський райсуд Харкова звільнив ексмера Слов'янська, замінивши захід на цілодобовий домашній арешт. У січні 2018-го термін домашнього арешту сплинув.

Суди та склад суддів, яки розглядали справу, неодноразово змінювались

У січні 2020 року за рішенням Європейського суду з прав людини Україна виплатила Штепі 3600 євро компенсації. Ексмер скаржилася, що тримання її під вартою під час попереднього слідства було затяжним і невиправданим, а кримінальний процес — необґрунтовано тривалим. 

Фото на головній: «Суспільне»