Web Analytics

Суд у Харкові оголосив вирок меру Південного

Голову Південної міської ради Харківської області Олександра Брюханова визнали винним у посяганні на територіальну цілісність України. Суд призначив йому п’ять років ув’язнення з іспитовим терміном у два роки. Посадовця звільнили з-під варти у залі суду.

Вирок у справі 20 червня ухвалив Київський районний суд Харкова.

Олександра Брюханова затримали незабаром після вторгнення Росії до України. Його звинувачували через події, що сталися 27 лютого: за даними слідства, виступаючи перед містянами, мер Південного казав, що не потрібно опіратися окупантам.

«…заявив, що в ході здійснення спроб військовими формуваннями країни-агресора РФ захоплення та подальшої окупації міста Південне, місцевим мешканцям не потрібно чинити опір таким діям, у зв'язку з чим і формування сил супротиву та видача вогнепальної зброї для його здійснення місцевим мешканцям здійснюватися не будуть», — мовиться у рішенні суду.

Свою позицію мер обґрунтував тим, що «такого роду бездіяльність дасть змогу зберегти життя місцевих жителів, та здійсненням подальшого розвитку міста Південне».

Фото (архівне): Facebook/Олександр Брюханов

Брюханов визнав свою провину та уклав угоду з прокурором. Суд призначив йому п’ять років ув’язнення з іспитовим терміном у два роки — за ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність держави). Харківська обласна прокуратура після затримання посадовця повідомляла й про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111).

Мера звільнили з-під варти в залі суду. Він може оскаржити вирок упродовж 30 днів.

Олександру Брюханову 66 років. Він із села Берестовенька Красноградського району Харківщини. За даними громадського руху «Чесно», вперше його обрали головою Південноміської ради у 2002 році. У 2010 він виграв вибори мера, балотуючись він «Партії регіонів», у 2015-му — як самовисуванець, у 2020-му — від «Слуги народу».


Київський райсуд Харкова 13 червня призначив депутатові Солоницівської селищної ради від «Опозиційної платформи — За життя» Андрію Лазуренку два роки ув’язнення за підготовку до захоплення влади після вторгнення РФ в Україну. 

Міському голові захопленого російськими військами Вовчанська Анатолію Степанцю заочно оголосили підозру в державній зраді. Йому закидають перехід на бік окупантів та участь у діяльності створеної ними «тимчасової цивільної адміністрації Харківської області».