Web Analytics

Суд призначив довічне покарання обвинуваченому у подвійному вбивстві у Харкові

12 грудня Київський райсуд оголосив вирок Костянтину Безруку, який у червні 2018 року у багатоповерхівці на вулиці Академіка Павлова застрелив чоловіка, жінку і поранив їхню 12-річну доньку. Справу розглядали у складі суду присяжних.

«Вироком Київського районного суду м. Харкова 42-річного чоловіка визнано винним у вчиненні подвійного вбивства, спричиненні тілесних ушкоджень неповнолітній особі та призначено покарання у вигляді довічного позбавлення волі», — повідомила прокуратура Харківської області.

Суд частково задовольнив позови потерпілих — про відшкодування шкоди на загальну суму понад 1 млн грн. 

Обвинувачений заявив, що вирок оскаржуватиме і вимагатиме проведення додаткової психіатричної експертизи, повідомляє Суспільне. Він стверджує, що вчинив злочин проти «темних сил» і своїми діями не керував. Каже, що досі чує «голоси».

«Щоб зробили додаткову експертизу. Будемо просити, щоб з'ясувала вона, чи я чую, чи не чую. Тому що я чую досі! Ось чого я буду просити. А так — на все воля божа», — сказав Безрук.

Версія обвинуваченого: він поборов «темні сили», які його заворожили, а його діями керував «янгол»

Після вироку він розповідав журналістам про злочини в інших регіонах, начебто пов'язаних з «сатанизмом» і радив берегти себе і своїх дітей: «Тому що слуги сатани і диявола вони знаходяться тут! І казки про них, що вони існують лише у книжках, це все неправда».

Внаслідок злочину 12-річна дівчина залишилась повною сиротою. 

Під час досудового розслідування відносно Безрука проводили два дослідження. Експерти з Дніпра визначили, що у затриманого може бути психічний розлад. Київські фахівці дали інших висновок: поведінка обвинуваченого може свідчити про те, що він вдає хворого.

На перших засіданнях суду Безрук заїкався, згодом перестав. Слідство стверджує, що обвинувачений ретельно спланував злочин і усвідомлював свої дії.  

За версією слідства, вбивство було вчинене з корисливих мотивів — вбитий був винен обвинуваченому гроші.