Web Analytics

Створені в Україні: Харківщина придбала дві машини для розмінування 

Перший зразок кілька місяців тестували в полях Ізюмського району. Після удосконалень його придбали коштом обласного бюджету та передали рятувальникам. 

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Це фінальний екземпляр, який пройшов сертифікацію. Ми коштом обласного бюджету придбали дві машини — цю та ще одну, яка буде готова за 2-3 тижні. Враховуючи, що на Харківщині зараз працюють усього 8 закордонних машин для розмінування, це буде відчутне посилення технічної бази наших підрозділів ДСНС. Мета — збереження життя наших вибухотехніків. Ця техніка випробувала на собі всі міни, які в нас є на території області», — сказав начальник ОВА.

За його словами, машину на базі трактора виготовило одне з харківських підприємств.

Одна вітчизняна машина коштує 5,6 млн грн, тоді як ціна закордонної техніки стартує від 500 тис. євро, зазначають в ОВА.

Директор Департаменту цивільного захисту Харківської ОВА Іван Сокол головною особливістю машини називає те, що вона зібрана, як конструктор.

«В разі пошкодження будь-яку частину можна замінити за годину чи кілька годин. Навіть якщо машину розірве навпіл, то її зберуть максимум за три дні. В нас при випробуваннях були випадки наїзду одразу на три протитанкові міни. Потрібно розуміти, що згідно зі стандартами протимінної діяльності, техніку, яка наїжджає на міну, треба зупинити, починають працювати сапери. Бо стає зрозуміло, що, ймовірно, знайшли протитанкове поле. Навіть машини, які коштують 2 млн доларів, не призначені для того, аби просто їхати та підривати міни одна за одною», — зазначає Сокол. 

Оператор керує машиною дистанційно на відстані максимум до 300 метрів. За час випробувань, які чотири місяці тривали в Ізюмському районі, зразок уже підривався на більш як 300 мінах різного типу — від «Пелюсток» до ОЗМ (протипіхотна осколкова міна кругового ураження) і протитанкових. 

«Усі чотири місяці відбувалися вдосконалення. Загалом внесли біля 140 змін», — розповів Сокол.

За словами Синєгубова, технікою зацікавилися в інших областях України, а також за кордоном. 

Дивіться також: Харківщину розміновує трактор-безпілотник: фоторепортаж

Блок новин за темою