Web Analytics

У ДСНС назвали найбільш заміновані області України, серед них Харківщина

За оцінками рятувальників, через війну чверть України може бути всіяна вибухонебезпечними предметами.

Про це розповів на брифінгу начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування ДСНС Сергій Рева.

За його даними, через повномасштабне російське вторгнення міни та нерозірвані снаряди могли опинитися на території у 156 тис. кв. км — це близько 25% України.

«На сьогодні я б визначив три основні регіони, які є найбільш забрудненими: це Харківська, Херсонська та Донецька області, якщо говорити про деокуповані райони», — сказав Рева.

За рік територію, яка може бути небезпечною, скоротили на 18 тис. кв. км. ДСНС зосередилася на розмінуванні звільнених населених пунктів, критичної й транспортної інфраструктури, сільгоспугідь.

«Знаходимо вибухові «подарунки» у найбільш неочікуваних місцях, від вхідних дверей, до особистих речей, шаф, ліжок, навіть у вуликах. Найбільш небезпечні — гранати на розтяжках», — каже рятувальник.

На Харківщині знешкодили авіабомбу

Піротехніки Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування знешкодили в Харківській області керовану авіабомбу КАБ-250, повідомили в ДСНС

Під’їхати до бомби не вдавалося, тож її знищили на місці. Коли й де саме це сталося — не уточнюють.

Фото: Міжрегіональний центр гуманітарного розмінуванняФото: Міжрегіональний центр гуманітарного розмінуванняФото: Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування

Сапери нагадують головні правила безпеки:

  • до вибухонебезпечних чи будь-яких підозрілих предметів не слід наближатися;
  • їх не можна чіпати;
  • слід одразу сповістити ДСНС за номером 101 або поліцію — 102.

Керівник загону гуманітарного розмінування та піротехнічних робіт з Харківщини Ігор Овчарук отримав орден «За мужність» II ступеня.

Блок новин за темою