Web Analytics

Список почесних харків'ян: Терехов готовий до перегляду негідних після Перемоги

Харківський міський голова Ігор Терехов вважає «неможливою і непотрібною» під час повномасштабної війни дискусію про перегляд списку почесних громадян Харкова, які отримують стипендію за рахунок бюджету. 

Про це йдеться у дописі Ігоря Терехова на офіційних сторінках у соцмережах. 

«Наше місто має чимало почесних громадян. Список довгий і неоднозначний, і ухвалювався він колегіально депутатським корпусом не в один день і рік. Тож, звісно, його необхідно переглядати. Прозоро і з урахуванням думки громадськості, оскільки питання стосується всього міста, і думка тих, хто бажає висловитися, має бути почута. Втім, в умовах війни така широка дискусія неможлива і непотрібна. Вона тільки дестабілізує публічний простір і грає на руку ворогові, а цього допустити не можна. Позбавляти ж звання кулуарно — ще більш помилково. Досить з нас того, що багатьох свого часу так нагороджували», — повідомив міський голова. 

Терехов не поспішає переглядати список почесних харків'ян. Фото Харківської міськради

За словами Терехова, він давно дав команду «ретельно проаналізувати список почесних громадян Харкова», але викреслювати з нього негідних готовий після Перемоги «з урахуванням думки мешканців міста». 

«Команду ретельно проаналізувати список почесних громадян Харкова я дав давно — після Перемоги негідних людей буде з нього викреслено. Згідно з законом, з урахуванням думки мешканців міста та реалій», — повідомив він. 

Натомість пріоритетними напрямками він називає відбудову Харкова, підтримку життєдіяльності міста та допомогу захисникам. 

На відміну від Харкова, список почесних громадян Харківщини переглядає Харківська обласна рада. Так, у вересні 2022 облрада позбавила почесного звання ректора МДУ Віктора Садовничого, який підтримав повномасштабне вторгнення, у грудні 2022 — Ігоря Райніна та Володимира Святаша (помер навесні 2023). Водночас Харківській облраді забракло голосів, щоб позбавити звання почесного Григорія Суркіса. Серед почесних громадян Харкова — комуністка Алла Александровська, бізнесмен Олександр Ярославський, екснардеп Михайло Добкін. 

Доповнено. Як повідомили у міськраді, Александровська, Добкін та Яна Клочкова не отримують стипендії, а Ярославський перераховує її на рахунок дитсадка у Салтівському районі. 

Читайте також: Податки військових мають йти на потреби військових — Ігор Черняк