Web Analytics

Справа Гандзюк: у ГПУ пояснили пом’якшення підозри голові Херсонської облради

Владислава Мангера наразі підозрюють не в організації вбивства радниці мера Херсона Катерини Гандзюк, а в організації спричинення тяжких тілесних ушкоджень. Як пояснили в Генпрокуратурі, слідчі виходили «зі здобутих доказів».

Зміну підозри прокоментував речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко на своїй сторінці в Facebook.

«Владиславу Мангеру органом досудового розслідування змінено підозру на ч. 3 ст. 27*Організація злочинута ч. 2 ст. 28*Вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою, ч. 2 ст. 121*Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчинене на замовлення, або спричинило смерть потерпілого КК України як організатору злочину, скоєного за попередньою змовою групою осіб. Підозру змінено, виходячи із здобутих доказів та наявних у слідства підстав», — написав він.

У лютому Мангеру оголосили підозру за ч. 3 ст. 27, п. 4, п. 6, п. 11, п. 12 ч. 2 ст. 115*Вбивство, вчинене з корисливих мотивів, на замовлення, с особливою жорстокістю, за попередньою змовою групою осіб.

Також змінено підозру на ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 121 ще п'ятьом обвинуваченим у цій справі. Як пояснив Лисенко, «у зв'язку з отриманням нових оцінених викриваючих доказів».

У коментарі «Українській правді» Андрій Лисенко пояснив: «Вони беззастережно визнали свою винуватість у вчиненні інкримінованих їм злочинів, надали правдиві, послідовні та повні покази про події, у тому числі й викривальні покази щодо своєї участі у злочині, а також участі у ньому інших осіб».

Санкція статті про завдання тяжких ушкоджень передбачає покарання до 10 років ув’язнення.

Активістку і радника мера Херсона Катерину Гандзюк в липні 2018 року облили кислотою. Вона отримала тяжкі опіки та на початку листопада померла в лікарні.

У справі про вбивство Гандзюк фігурують голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер і колишній помічник нардепа Миколи Паламарчука Ігор Павловський. Представники громадської ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк» також вимагали з'ясувати причетність до її загибелі голови Херсонської обладміністрації Андрія Гордєєва і його заступника Євгена Рищука, проте генеральний прокурор Юрій Луценко в середині лютого заявляв, що на той час слідство не мало тому ніяких доказів. Гордєєв і Рищук на початку квітня подали у відставку.

Читайте MediaPort у Telegram