Web Analytics

Скільки коштуватиме повоєнне відновлення Харкова: оцінка міськради

Мерія Харкова розраховує, що до відновлення міста долучаться міжнародні партнери та фінансові інституції — для міського бюджету витрати вважають «непідйомними».

Про відновлення Харкова розповів 20 квітня на Міжнародному конгресі місцевих та регіональних рад міський голова Ігор Терехов.

«Орієнтовна сума на відновлення міста Харкова на сьогодні складає близько 9 млрд євро. Звичайно, ця сума непідйомна навіть для такого мегаполіса, як Харків. Тому ми розраховуємо на підтримку наших міжнародних партнерів, а також на співпрацю з фінансовими інституціями», — зазначив він.

Також, додав Терехов, у відбудову Харкова вкладають міські та державні кошти.

«Торік нам вдалося відновити 200 житлових будинків, зараз відновлюємо ще 50. Ми ремонтуємо котельні, перекладаємо теплові магістралі і водогони, проводимо ремонти доріг і транспорту, шкіл і дитсадків», — сказав мер. 

Фото: Сашко Бринза

Наймасштабніший проєкт міста — продовження будівництва метрополітену — на час війни довелося зупинити.

«Фактично ми вже були готові починати підготовчі й будівельні роботи, але вторгнення росії зруйнувало ці плани», — заявив міський голова.


Харківська область потрапила до трійки регіонів України, де зафіксовано найбільшу кількість руйнувань і пошкоджень житла внаслідок російського вторгнення.