Web Analytics

Комітет ВРУ: Харківщина — у трійці областей, де під час війни пошкоджено найбільше житла

Харківська область потрапила до переліку регіонів України, де зафіксовано найбільшу кількість руйнувань і пошкоджень житла внаслідок російського вторгнення.

Відновлення пошкодженого під час війни житла обговорювали 1 квітня у Харкові під час виїзного засідання комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

«На сьогодні ми бачимо трьох сумних лідерів за кількістю руйнувань житлового фонду. Це Донецька область, Харківська і Київська», — зазначила очільниця комітету Олена Шуляк.

Вона наголосила, що робота з відновлення значною мірою залежатиме від  органів місцевого самоврядування, передусім голів громад.

 

Шуляк нагадала, що 22 травня набуде чинності закон «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації».

«При всіх громадах будуть створені відповідні комісії. Саме на комісіях буде зав’язана можливість організувати всі технічні моменти, організаційні, щоб процес компенсації відбувався в ті терміни, які передбачені законодавством», — сказала депутатка.

За її словами, через застосунок «Дія» вже подали понад 360 тис. повідомлень про руйнування житла. Зруйновані або пошкоджені не менш ніж 24 млн кв. м. Ця цифра, підкреслює Шуляк, не є остаточною.

«Коли закон запрацює — будуть працюватимуть ще й ЦНАПи, будуть допомагати нотаріуси, органи соціального захисту. І на жаль, ці страшні цифри будуть тільки збільшуватися», — додала голова комітету.

Фото: Сашко Бринза


В Ізюмі Харківської області, де від російських обстрілів пошкоджено 80% осель, починають відновлювати житлові будинки та лікарню. Також підібрали приміщення, де розмістять державні служби.

Читайте також: Зруйноване житло: Харків отримав висновок першої інструментальної експертизи