Web Analytics

«Розумний компроміс»: ВРУ зробила крок до пільгового розмитнення авто на єврономерах

Верховна Рада 18 лютого ухвалила в першому читанні законопроєкт, що передбачає тимчасове пільгове митне оформлення автомобілів з європейською реєстрацією.

Проєкт закону №4643-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби» підтримали 259 нардепів, повідомляє пресслужба Верховної Ради. Проти висловилися двоє, 64 утримались, ще 41 — не голосували.

«Проєкт розроблено з метою врегулювання питання митного оформлення транспортних засобів, забезпечення дотримання митних правил при переміщенні транспортних засобів у митних режимах тимчасового ввезення і транзиту, а також врахування інтересів усіх верств населення при вирішенні зазначеного питання», — йдеться у пояснювальній записці.

Документ стосується оподаткування транспорту, ввезеного в Україну до 31 грудня 2020 року з порушенням митних правил. Митне оформлення здійснюється за новою формулою, яка не залежить від вартості авто. Натомість, враховується вік, об’єм і тип двигуна.

У власників буде 180 днів від дня набуття чинності законом, аби сплатити акцизний податок і ПДВ, який нараховується на суму акцизу. Може бути розмитнене одне авто однієї категорії на одну людину (наприклад, одне легкове, одне вантажне, один причеп).

«Таке оподаткування не застосовуватиметься до транспортних засобів, які не відповідають екологічним нормам «ЄВРО-2» та/або мають походження або ввозяться з країни, визнаної державою-агресором», — додають автори документу.

У парламенті також вказують, що законопроєкт має низку переваг. Серед них — тимчасове спрощення митного оформлення авто і зниження вартості розмитнення приблизно на дві третини.

Фото: rada.gov.ua

Президент Володимир Зеленський назвав законопроєкт «розумним компромісом».

«Цей законопроєкт є розумним компромісом, який, з одного боку, допоможе захистити власників уже ввезених недорогих автівок, а з іншого — захистить нашу екологію від шкідливих викидів, але головне — дасть змогу нарешті провести державну реєстрацію цих авто й забезпечити необхідну безпеку всіх учасників дорожнього руху», — сказав глава держави.

Як уточнив міністр інфраструктури Владислав Криклій, базова ставка ід час розмитнення коливатиметься від нуля до 150 євро. А для двох третин випадків вартість розмитнення не перевищуватиме 1000 євро.

Новим механізмом розмитнення машин зможуть скористатися понад 500 тис. автовласників.


Це не перша спроба парламенту врегулювати оподаткування авто з єврономерами. У листопаді 2018 року Верховна Рада ухвалила закони щодо їх легалізації, які стосувалися внесення змін до Податкового кодексу стосовно акцизу на ввезені в Україну машини, збільшення штрафів за затримку з розмитненням, доступу поліції до інформації митників.

Громадський рух «Авто Євро Сила», який вимагав скасувати законопроекти, розпочав всеукраїнську акцію протесту з блокуванням доріг в різних регіонах України.

У травні 2019 року запровадження штрафів відтермінували.