Web Analytics

Розстріл українських полонених на Донеччині: що відомо

Російські військові вбили беззбройних українських військовополонених у Донецькій області. За попередніми даними Офісу омбудсмена, загиблих щонайменше семеро.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За його інформацією, вбивство сталося, ймовірно, 24 лютого в Бахмутському районі Донецької області.

«На відео, яке нам вдалося отримати, видно, що українські військові здаються в полон: їхні руки були підійняті до верху, вони показували, що беззбройні та не несуть загрози. Росіяни мали взяти їх у полон, але натомість нещадно розстріляли», — йдеться в дописі в Telegram-каналі Лубінця. 

Точну кількість страчених українців омбудсмен не назвав — припустив, що їх було щонайменше семеро. Загиблі — бійці Сил оборони.

З якої військової частини російській армійці, які розстріляли українських захисників — Офісу омбудсмена відомо, зазначив Лубінець.

Він додав, що такий розстріл є воєнним злочином, і пообіцяв звернутися до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста, аби вони «зафіксували та публічно визнали, що російські військові вбивають українських полонених».

Дані ОГПУ

Подробиці навели в Офісі генерального прокурора. За його даними, полонених військових розстріляли під час штурму позицій Сил оборони між селами Іванівське та Хромове.

«На записі з камери дрона видно, що представники ЗС рф спочатку наказують нашим захисникам вийти з окопу. Після, зібравши всіх оборонців в одному місці та відійшовши на декілька метрів, ворог випускає по них автоматні черги. Військові держави-агресора умисно добили поранених та беззбройних українських воїнів, ігноруючи норми міжнародного гуманітарного права», — зазначають в ОГПУ.

Правоохоронці відкрили справу за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством).

За твердженням проєкту DeepState, розстріляними могли бути бійці 92 окремої штурмової бригади або «хтось із приданих їм підрозділів». У Силах оборони цю інформацію офіційно поки не коментували.


Загалом, за даними ОГПУ, правоохоронці розслідують 19 кримінальних проваджень за фактами вбивства 45 українських військовополонених.

Чільне фото (ілюстративне): ОСУВ «Північ»/Facebook

Блок новин за темою