Web Analytics

Розчарований. Зеленський про рішення ПАРЄ

Президент України Володимир Зеленський прокоментував нічне голосування у Парламентській асамблеї Ради Європи.

«Розчарований рішенням ПАРЄ затвердити без обмежень повноваження делегації Російської Федерації. Минулого тижня я особисто обговорював це питання з Президентом Франції та з Федеральним канцлером Німеччини. Намагався переконати пана Макрона та пані Меркель, що повернення російської делегації до ПАРЄ можливе лише після того, як Росія виконає принципові вимоги Асамблеї. Шкода, що наші європейські партнери нас не почули та вчинили інакше», — написав Володимир Зеленський у Facebook.  

«Головним аргументом за повернення стали необхідність захисту прав людини та громадянина як найвищих демократичних цінностей. Маю надію, що у питанні захисту демократичних цінностей ні в кого не було думок про цінності матеріальні», — йдеться у дописі президента. 

Фото: flickr.com/photos/parliamentaryassembly

Зеленський нагадав, що 25 червня спливає термін виконання наказу Міжнародного трибуналу з морського права про звільнення українських моряків, яких захопила Росія в листопаді 2018 року. Президент зазначив, що дуже хоче побачити, як прихильники повернення російської делегації в Асамблею — організації, яка 70 років захищає верховенство права у Європі, — відстоюватимуть та вимагатимуть повернення полонених моряків.

Зеленський подякував українській парламентській делегації та делегаціям інших країн, які виступали проти повернення російської делегації в ПАРЄ.

Сьогодні ж українська делегація оскаржила повноваження російської делегації у ПАРЄ, повідомила депутатка, членкиня української парламентської делегації Ірина Геращенко. За словами депутата, члена української парламентської делегації Олексія Гончаренка, тепер упродовж доби комітети ПАРЄ мають розглянути це питання та запропонувати проект рішення. Українська делегація припинила свою участь у сесії ПАРЄ, окрім розгляду питань щодо оскарження повноважень російської делегації.