Web Analytics

Росія накопичує військові підрозділи на кордоні з Україною — Порошенко

Президент Петро Порошенко переконаний, що Росія не відмовилася від агресивних намірів щодо України. Гарантією безпеки глава держави вважає вступ до НАТО.

Про загрозу можливого вторгнення збройних сил Російської Федерації вглиб території України Петро Порошенко заявив сьогодні, виступаючи перед керівним складом Збройних сил України.

«Росія жодним чином не відмовилася від можливості досягти своїх цілей в Україні збройним шляхом. Агресор розгортає нові військові з’єднання поблизу наших кордонів, нарощуючи потенціал для вірогідного і можливого вторгнення», — зазначив президент.

За його інформацією, на західному стратегічному напрямку РФ продовжує формувати об’єднане стратегічне командування «Захід» у складі двох загальновійськових армій, танкової армії, армійського корпусу, армії військово-повітряних сил і ППО. На південно-західному напрямку Восьма загальновійськова армія безпосередньо керує двома російськими армійськими корпусами, розгорнутими на окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

«Ми спостерігаємо безпрецедентну мілітаризацію Чорноморського регіону. На території тимчасово окупованого Криму агресор створив потужне об’єднання військ, яке включає наземний, повітряний і морський компоненти, загальною чисельністю понад 30 тисяч військових. Поблизу наших кордонів формуються та розгортаються ракетні частини, оснащені комплексами «Іскандер», — продовжив Петро Порошенко.

Він наголосив, що створення нових ударних оперативних сил на західному та південно-західному стратегічних напрямках «не має нічого спільного з обороною». «Ми розуміємо з вами, що ці сили призначені для військового удару. Саме до цього готується Кремль», — заявив президент.

«Тому вважаю, що загроза повномасштабної війни є не декларацією, а є цілком реальною, особливо у світлі нинішніх військових приготувань противника. Підготування ведуться поблизу державного кордону України в Смоленській, Брянській, Воронезькій, Бєлгородській, Ростовській областях та в анексованому Криму», — перелічив Порошенко.

Фото: president.gov.ua

Президент також додав, що було б помилкою думати, ніби «апетити Росії обмежуються тільки Україною - її гібридна війна має на меті кардинально змінити геополітичний ландшафт усієї Європи».

За цих умов, за словами Порошенка, особливої ваги набувають постійна підготовка Збройних сил, їхнє озброєння та оснащення, а також стратегічні рішення, які ухвалюються у секторі безпеки. Зокрема, гарантією безпеки держави він вважає саме вступ України до НАТО.

«Один з головних висновків, які усі ми, як суспільство, маємо зробити з подій п'ятирічної давнини, полягає у безумовному стратегічному курсі України до НАТО та Європейського Союзу», — переконаний президент.

«Жодних дискусій бути не може. Ми дуже високу ціну заплатили за те, що коли треба було рішучо діяти, нам намагалися пустити димову завісу багатовекторності і позаблоковості», — наголосив він.

Про накопичення військових підрозділів РФ поблизу кордону також неодноразово заявляв секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов. Зокрема, він повідомляв про нові дивізії в Білгородській і Ростовській областях.

Проект Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)» Верховна Рада ухвалила 7 лютого. Законопроект підтримали 334 народні депутати. 19 лютого документ підписав президент України Петро Порошенко, а 21 лютого зміни до Конституції набули чинності.

Читайте MediaPort у Telegram