Web Analytics

Рада підтримала угоду з Європейським інвестиційним банком щодо будівництва метро у Харкові

Закон про ратифікацію фінансовою угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком підтримали в цілому 337 голосами «за».

Голосування відбулося на засіданні парламенту 5 грудня, повідомила пресслужба Верховної Ради

«Законом встановлено, що кошти для реалізації інвестиційного проекту, а також витрати на його обслуговування та погашення, передбачаються у Законі про Державний бюджет протягом усього строку дії кредитних договорів. Реалізація Проекту «Розширення харківського метрополітену» (Проєкт «Подовження третьої лінії метрополітену у місті Харків») здійснюватиметься за рахунок коштів позики Європейського інвестиційного банку на таких умовах: сума позики — 160 млн євро; ставка відсотків — Euribor + spread; кількість траншів — 20; мінімальна сума одного траншу — 5 млн євро; загальний період погашення позики — 25 років, включаючи пільговий період — 4 роки; перша дата погашення позики — 20.04.2022; остання дата погашення позики — 20.10.2042; позика погашатиметься піврічними платежами; комісія за резервування коштів не нараховуватиметься», — зазначають у парламенті. 

За словами мера Харкова Геннадія Кернеса, цього рішення чекали з весни 2018 року. 

У вересні проєкт погодив Кабмін.

У Харкові планують побудувати станції метрополітену «Державінська» та «Одеська», електродепо, а також закупити вагони. Загальний обсяг кредиту — 320 млн євро (по 160 млн євро від ЄБРР та ЄІБ)

У лютому 2018 року міськрада прийняла рішення про викуп земельних ділянок, інших об'єктів нерухомості в зоні будівництва метро. У списку — окремі будинки, кімнати, квартири у багатоквартирних будинках, нежитлові приміщення та будівлі в районі пр. Гагаріна.