Web Analytics

«Причини мені невідомі»: Аласанія про рішення Наглядової ради НСТУ

Наглядова рада ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» достроково припинила контракт голови правління Зураба Аласанії. 

Про це сьогодні ввечері стало відомо з повідомлення члена Наглядової ради Світлани Остапи

«Щойно Наглядова рада Суспільного більшістю голосів проголосувала за дострокове розірвання контракту з головою правління ПАТ НСТУ Зурабом Аласанією. 9 за, 3 проти», — написала вона у Facebook близько 18:00. 

Svitlana Ostapa/Facebook

Голова Наглядової ради Тетяна Лебедєва у коментарі новинам UA: Перший відмовила, повідомив телеканал у випуску о 21.00. 

«Детектор медіа» з посиланням на Лебедєву повідомляє, що питання дострокового розірвання контракту із Зурабом Аласанією неодноразово порушувалося членами наглядової ради, але раніше його не ставили в порядок денний.

«Сьогодні питання про розірвання контакту було розглянуто, оскільки на засіданні мали почути аргументи усіх членів наглядової ради. Рішення приймали з дотриманням усіх процедур, таємним голосуванням. Із 12 присутніх 9 людей проголосували за недовіру голові правління», — сказала вона.

Зураб Аласанія повідомив, що голосування проводилося з «порушенням всіх процедур» наступним складом: Тетяна Лебедєва, Світлана Остапа, Вадим Міський, Володимир Яворівський, Тарас Аврахов, Олексій Панич, В‘ячеслав Козак, Віктор Таран, Сергій Таран, Наталя Скрипка, Ігор Хохич, Олександр Павличенко. 

«Алергія влади на Суспільне дійшла стадії інтоксикації. Наглядова Рада (на засідання якої ми прийшли з річним звітом, але його не заслухали) достроково припинила контракт голови правління. У порядку денному питання не було. За поданням «з голосу» Козака і поправкою Панича — поставили на голосування, зробили голосування «закритим і таємним» та проголосували... Причини мені невідомі, офіційного обґрунтування немає (обіцяють за тиждень)», — написав Аласанія у Facebook.

«Не те, що зовсім несподівано — намагалися давно, та й цього разу бюлетені були заготовлені завчасно )- але так очевидно перед виборами... ну дещо необережно», — написав він. 

Один з членів Наглядової ради Олексій Панич не вважає голосування «політичним». Питання щодо роз'яснень він прокоментував так: «Будуть, звичайно. Але, позаяк питання юридичне і суспільно значуще, все будемо 10 разів вивіряти для протоколу. Буде протокол — буде офіційна позиція».

Зураб Аласанія вважає судову боротьбу «можливою і навіть обов'язковою — після обнародування причин».

Протокол засідання Наглядової ради НСТУ має бути опублікований на сайті «Суспільного». 

На думку члена Наглядової ради Євгена Глібовицького, «те, що сталося сьогодні з Суспільним, нагадує захоплення Риму варварами».

«Колись ще будуть і великі відкриття, і ренесанс, і навіть ЄС. А поки що є згарище дуже важливої для суспільства реформи, майбутнє якої під великим питанням», — написав Глібовицький. 

Зураб Аласанія — засновник агентства «МедіаПорт». У березні 2014-го він очолив НТКУ. Проект «Суспільного» презентували у квітні 2015-го. У листопаді 2016-го Аласанія заявив про відставку, пояснивши своє рішення необхідністю звернення уваги до проблем з бюджетом «Євробачення» і бюджетом «Суспільного». За результатом відкритого конкурсу у квітні 2017-го Аласанія був обраний головою правління НСТУ. Голова обирається на чотири роки.