Web Analytics

Понад рік без світла: енергетики повністю заживили Слатине

У селищі Слатине Дергачівської громади Харківщини відновили електропостачання. Через бойові дії світла тут не було більш ніж рік.

Про повне відновлення електропостачання у Слатиному 2 травня повідомили у «Харківобленерго». Селище залишилося без світла через бойові дії на початку березня 2022 року.

Як розповів начальник Дергачівського підрозділу обленерго Володимир Климчук, ремонтні бригади працювали у Слатиному із січня, треба було відремонтувати 40 км мережі. Тут повністю замінили трансформаторну підстанцію, шість трансформаторів, близько 100 опор по лінії 0,4 кВ та 20 — по лінії 10 кВ, а також 10 км дроту.

«Руйнування були жахливі. Коли ми вперше зайшли в населений пункт, то були вражені масштабами пошкоджень. Особливо постраждав центр. П'ять підстанцій були зруйновані вщент. Пошкодження мережі складали близько 70%», — каже Климчук.

Фото: «Харківобленерго»

Він зазначив, що селище було на лінії зіткнення і довго залишалося в «сірій зоні».

«Саперам довелося виконати багато роботи з розмінування, щоб ми могли розпочати роботи. Зараз селище заживлено, і ми бачимо, що кожного дня сюди повертаються люди. Дехто назовсім, а дехто поки що приїжджає тільки на вихідні», — каже енергетик.

Фото: «Харківобленерго»

Нині у Слатиному проживають близько 2000 людей, до війни було понад 6000.

Ремонтні бригади також продовжують відновлювати електропостачання Руської Лозової та Прудянки.


Енергетики повернули світло до двох сіл Куп’янського району — Колодязного Дворічанської громади та Анискиного Вільхуватської громади.