Web Analytics

Півтора року без даху: в Харкові почали консервацію пам'ятки архітектури на вулиці Чернишевський 

У Харкові почали консервацію пам'ятки архітектури на вулиці Чернишевський, 25 — цей будинок постраждав унаслідок удару російської ракети в березні 2022 року.  

Про це повідомила у Facebook депутатка Харківської міської ради Ірина Гончарова-Багалій

За її словами, консерваційні роботи вже ведуться. Їхньому початку передувала тривала бюрократична переписка, зрештою мер Харкова Ігор Терехов видав відповідне розпорядження. 

Фото: Facebook Ірини Гончарової-Багалій

«З грудня минулого року ми разом з мешканцями будинку ходили бюрократичними колами між міським Департаментом ЖКХ і обласним Департаментом архітектури та містобудування. Будинок обстежували різноманітні комісії, але роботи ніяк не починалися. А зима все ближче. Другу зиму без даху будинок не переживе. У мене було відчуття, ніби постійно натикаємось на гумову стіну. Довелося звертатись безпосередньо до міського голови, який неодноразово називав цей будинок окрасою та одним з символів Харкова і обіцяв відреставрувати», — розповіла Гончарова-Багалій.

Які пошкодження отримав будинок

За інформацією депутатки, в березні минулого року на подвір'я будинку прилетіла російська ракета, після чого почалася пожежа. В результаті:

  • знищено дах і верхній поверх,
  • інші поверхи постраждали від вибухової хвилі. 
Фото: Facebook Ірини Гончарової-Багалій

«Керівник будівельної організації каже, що робота складна через велику площу даху і знищене перекриття між верхнім поверхом та горищем. Працюватимуть альпіністи і кран. Але обіцяє, що зимуватиме з хоч і тимчасовим, але надійним дахом», — зазначила Гончарова-Багалій.


Харківський окружний адміністративний суд скасував рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про демонтаж зруйнованого російською ракетою будинку по вул. Свободи, 11/13. 

Фото: Facebook Ірини Гончарової-Багалій