Web Analytics

Перейменування проспекту Григоренка на честь Жукова втретє оскаржують у суді

Рішення Харківської міськради, яка 24 лютого вчергове перейменувала проспект Петра Григоренка на честь радянського маршала Георгія Жукова, оскаржують у Харківському окружному адміністративному суді. Позов подала місцева організація партії «Європейська солідарність».

Про подання позову повідомив 25 лютого керівник фракції «Євросолідарності» в Харківській міській раді Олег Абрамичев.

«Сьогодні ми подаємо позов до Харківського окружного адміністративного суду з приводу скасування незаконного рішення Харківської міської ради по перейменуванню проспекту Петра Григоренка на проспект маршала Жукова», — зазначив він.

Представники «Європейської солідарності» вимагатимуть визнати рішення сесії міськради щодо повернення проспекту Григоренка імені Жукова протиправним і скасувати. На їхню думку, воно порушує Конституцію та закони України.

«Відповідно до чинного законодавства жоден об’єкт топоніміки в Україні не може бути названий на честь особи, яка обіймала керівні посади у вищих органах влади та управління тодішньої СРСР, саме до цього переліку відноситься ім’я Георгія Жукова», — наголошується в заяві партійної організації.

Проспект носив ім’я Жукова до 2016 року, потім Харківська обладміністрація за законом про декомунізацію перейменувала його на честь Петра Григоренка. У «ЄС» вважають, що, повернувши стару назву, Харківська міськрада вийшла за межі своїх повноважень, що є прямим порушенням закону «Про місцеве самоврядування».

«Нівелюючи низку законів України, зокрема — державну програму декомунізації, Харківська міськрада розповсюджує розкольницькі настрої в суспільстві, які загрожують незалежності, суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці», — заявляють у «ЄС».

24 лютого депутати Харківської міськради втретє ухвалили рішення про перейменування проспекту Григоренка на проспект Маршала Жукова. «За» проголосували 57 обранців, «проти» — 16, ще шестеро утрималися, четверо не голосували.

Громадськість і низка політичних сил оскаржувала попередні два рішення. 15 лютого Другий апеляційний адміністративний суд Харкова відхилив скаргу мерії, рішення окружного адміністративного суду про протиправність перейменування проспекту Григоренка на Жукова набуло чинності. 

Зберегти топоніми з іменем Жукова у Харкові хоче секретар міськради Ігор Терехов. Зокрема, він не підтримав пропозицію громадської організації «Світанок» щодо перейменування школи №127, яка носить ім'я маршала Георгія Жукова.

В Українському інституті національної пам'яті вважають, що топоніму з іменем Жукова «не місце на мапі України». Як зазначила очільниця регіонального відділу УІНП Марія Тахтаулова, чергові спроби перейменування також будуть успішно оскаржені в судах.