Web Analytics

Перейменування Первомайського: містянам пропонують список із 15 назв

У Первомайському Харківської області 23 січня стартувало онлайн-голосування за нову назву для міста. У першому турі можна обрати один із 15 запропонованих варіантів, у другому — один з п’яти.

Про початок онлайн-голосування повідомили 23 січня у Первомайській міськраді.

«З близько 600 назв, які були запропоновані через онлайн форму, було відібрано 15, які відповідають всім критеріям відбору: стислість, змістовність, позитив, зручність у використанні, легкість транслітерації, прив’язка до місцевості та унікальність», — розповіли у мерії.

До списку потрапили:

 1. Сиваш: на честь колишньої назви населеного міста Харківської губернії. 
 2. Хлібодар: на честь розвиненої харчової промисловості міста, а саме — хліборобства.
 3. Озерянськ: на честь ікони Озерянської Божої Матері, яку вважають покровителькою Харкова і всієї Слобожанщини.
 4. Миропіль: на честь миру в Україні.
 5. Орільків: на честь річки на території Лозівського району, до якого увійшов і колишній Первомайський район.
 6. Квіточ: на честь квітучості міста, як «нейтральна і милозвучна назва».
 7. Козацьк: на честь свободи, як назва, що «асоціюється з такими рисами характеру як сміливість, відвага, непокірність ворогам».
 8. Сімуга: на честь семи водних джерел, що розташовані на території Первомайської громади.
 9. Златопіль: на честь родючості та достатку краю.  
 10. Берецьк: на честь ще однієї річки на території Лозівського району.
 11. Звитяжин: на знак «любові до мешканців міста та громади, міста людей, які мають звитягу — сміливість, подвиг, гарну вдачу».
 12. Добродар: на честь добробуту громади.
 13. Янголів: на честь янголів-охоронців, як назва, що «уособлює в собі прихисток міста та захист від ворогів».
 14. Холодноярськ: на честь 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний яр», яка зупинила в березні 2022 просування російських військових до Первомайського нашого міста. У підрозділі нині служать багато мешканців міста, додають у мерії. 
 15. Світоч: на честь символу волі, просвіти та правди.

Будинок культури «Хімік» — один із символів громади. Фото: Первомайська міськрада

Перший тур голосування розпочався 23 січня — в онлайн-форматі на офіційних інтернет-ресурсах Первомайської міськради. Упродовж тижня можна буде обрати одну із запропонованих назв.

До другого туру, що проводитимуть за допомоги платформи «Е-Дем», увійдуть п’ять назв, які набрали більшість голосів. Взяти участь у другому турі зможуть лише жителі Первомайської громади, які пройдуть реєстрацію на цій платформі за допомогою електронного підпису або з паспортом у приміщенні Центру адмінпослуг.

До третього туру вийдуть лише дві назви — але лише в тому випадку, якщо жодна не набере у другому турі більш ніж 50% голосів. Якщо таке станеться, то третього туру не буде, а на розгляд депутатського корпусу винесуть саме назву-переможицю.

Назви, які увійшли до списку, обирала міська топонімічна комісія. До неї також включили представників молодіжної ради, жителів громади, депутатів міськради.

Засідання топонімічної комісії. Фото: Первомайська міськрада


Перейменувати Первомайський запропонував міський голова Микола Бакшеєв. На його переконання, нинішня назва «більшовицька та російськомовна». Щоб визначитися з варіантами, міськрада запускала опитування серед городян: пропонувала надати свої варіанти та обґрунтувати їх.