Web Analytics

Переселенцям на Харківщині надають гранти на власний бізнес: які проєкти вже схвалили

У Харківській області тривають проєкти з працевлаштування переселенців та надання допомоги у відкритті власної справи. За програмою мікрогрантів служба зайнятості вже схвалила 17 бізнес-ідей майже на 4 млн грн. 

У Харківській області на обліку — 517,3 тис. переселенців, повідомила на брифінгу 13 вересня перша заступниця директора Департаменту соціального захисту населення ОВА Тетяна Печура.

Найбільше зареєстровано в чотирьох громадах: Харківській, Зміївській, Валківській та Богодухівській.

За даними Печури, на 1 вересня переселенцям вже виплатили понад 7 млрд грн державної допомоги на проживання.

Також посилюють психосоціальну підтримку: для цього за сприяння ЮНІСЕФ відкриють «Центри життєстійкості» у Чугуївській, Балаклійській, Пісочинській, Кегичівській, Красноградській та Валківській громадах. Запланований термін — до кінця року.

«Насамперед готується відкриття цих центрів у шести пілотних громадах. Проте надалі набутий досвід планується розповсюдити на усі інші громади області», — зазначила посадовиця.

За державними та обласними програмами знайшли роботу 834 людини. До громадських та інших тимчасових робіт залучили 154, до суспільно корисних за проєктом «Армія відновлення» — 1088.

Мікрогранти для ВПО

За п’ять місяців від старту на Харківщині урядової програми «єРобота» 17 переселенцям схвалили надання мікрогрантів на відкриття власної справи — загалом майже на 4 млн грн.

За даними Харківського обласного центру зайнятості, йдеться про такі проєкти:

  • у Харкові — відкриття дитячого садку, магазину, кав’ярні, салону краси, пральні, СТО, а також виробництво постільної білизни;
  • у Харківському районі — відкриття дитячого центру;
  • у Богодухівському районні — облаштування мініферми.

Загалом підприємці створять 30 робочих місць.

Детальну інформацію щодо програми можна отримати в центрі зайнятості за телефоном (063) 824 80 53.

З питань працевлаштування переселенців також можна звертатися:

  • до групи Харківської обласної служби зайнятості в Telegram;
  • на гарячу лінію за телефонами (096) 055 48 69, (099) 020 87 21, (063) 847 83 67, (067) 728 97 45, (097) 970 40 68 (з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00).

Програма «єРобота», що стартувала на Харківщині у квітні, дозволяє переселенцям взяти участь у проєктах «Власна справа» та «Гранти для ветеранів». Головна умова отримання грантів — створення нових робочих місць.

Фото на головній: diia.gov.ua