Web Analytics

Переходили річку в гідрокостюмах: жителя Харківщини підозрюють у переправленні ухилянтів за кордон

Правоохоронці блокували канал незаконного переправлення через державний кордон України чоловіків призовного віку. Організатором слідчі вважають жителя Харківщини.

Про блокування каналу повідомили 20 квітня у Державному бюро розслідувань.

«Організатор схеми — житель Харківської області. Він ще минулого року втік від мобілізації, нелегально перетнувши кордон. Після втечі вирішив заробляти гроші на таких ухилянтах, як і він сам», — розповіли у бюро.

За даними слідства, чоловік залучив трьох своїх знайомих, які залишились в Україні. Один з них — співробітник Держпродспоживслужби, ще двоє — цивільні.

Фото: ДБР

Маршрут, який вони розробили, пролягав поза пунктами митного пропуску в південно-західних областях України. 

«Після того як «клієнтів» доставляли до точки перетину кордону з Молдовою, вони вбрід переходили одну з місцевих річок. Для цього їм видавали гідрокостюми. На молдавському боці їх зустрічав організатор», — кажуть у ДБР.

За переправлення брали 5 тис. доларів.

Фото: ДБР

Трьом затриманим оголосили підозру за ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчинена за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів). Двоє з них нині під вартою. Чоловікам загрожує до семи років ув’язнення.

Організатору схеми, який наразі за кордоном, підозру оголосили заочно — ч. 3 ст. 332, яка передбачає до дев’яти років за ґратами.

Фото: ДБР


Правоохоронці повідомили про підозру двом харків’янам, які, за даними слідства, вимагали в чоловіка гроші, щоб «полегшити» зняття з військового обліку.