Web Analytics

Хабар за «допомогу» у знятті з військового обліку: двом харків’янам оголосили підозру

Правоохоронці повідомили про підозру двом харків’янам, які, за даними слідства, вимагали в чоловіка гроші, щоб «полегшити» зняття з військового обліку.

Підозрювані — 37-річний чоловік і 69-річна жінка, розповіли у Харківській обласній прокуратурі. За інформацією слідчих, вони хотіли отримати гроші з чоловіка, непридатного для служби.

Влітку потерпілий, який має проблеми зі здоров'ям, пішов до лікарні: хотів забрати документи, що підтверджують його діагнози, аби знятися з військового обліку.

«Проте медики сказали чоловіку, що це доволі «складна» процедура і надали йому номер телефона чоловіка, який допоможе йому зробити все безперешкодно», — кажуть у прокуратурі. 

Фото: Харківська обласна прокуратура

«Допомогти» мав 37-річний харків’янин.

«Він заявив, що за підготовку та безперешкодне узгодження документів щодо обстеження та стаціонарного лікування без їх фактичного проходження, перебування, отримання необхідних медичних висновків, проходження військово-лікарської експертизи в ЗСУ та надалі зняття з військового обліку, що надає можливість перетинати державний кордон України, треба заплатити. За послугу оголосив суму у 3 тис. доларів», — йдеться у повідомленні. 

Чоловік відмовився. Проте підозрюваний заявив, що іншого вибору немає: самостійно пройти обстеження, військово-лікарську комісію та знятися з обліку не вдасться. Також додав, що якщо чоловік не погодиться, його «відправлять у найгарячішу точку» на фронті.

До схеми також була залучена 69-річна харків’янка.

«Коли чоловік приходив до лікарні, за вказівкою ділка він повідомляв медикам, що прийшов від неї, тому все проходило без будь-яких перепон», — додають у прокуратурі.

 Фото: ГУНП у Харківській області

За інформацією Головного управління Нацполіції в Харківській області, 37-річний підозрюваній — колишній медичний працівник. 69-річна жінка — експрацівниця одного з військкоматів Харківщини.

Загалом вони встигли отримати з чоловіка 2 тис. доларів.

Під час обшуків у підозрюваних знайшли чорнові записи. У жінки — ще й гроші на суму майже 24 тис. доларів, у чоловіка — підривач до ручної гранати типу УДЗ та корпус осколкової гранати РГН.

Фото: Харківська обласна прокуратура

37-річному чоловіку оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 369-2 (одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення представниками влади, поєднане з вимаганням);

  • ч. 1 ст. 263  (незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами).

Наразі він під вартою. 

69-річну харків‘янку підозрюють у пособництві його діям (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 369-2). Суд незабаром вирішить, який запобіжний захід їй обрати

Правоохоронці з’ясовують, хто ще причетний до схеми.