Web Analytics

Обстріляли село на Харківщині, щоб «провчити» жителів: справу двох військових рф скерували до суду

Прокуратура передала до суду справу двох російських танкістів, яких обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. За даними слідства, вони обстріляли з танка житлові будинки в селі під Харковом.

Обвинувачені — 20-річний навідник-оператор танка та 21-річний командир танка, повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Обидва — рядові 1-ого танкового взводу 1-ої танкової роти 1-ого танкового батальйону 138-ої окремої гвардійської мотострілкової бригади.

Фото: Харківська обласна прокуратура

За даними слідства, наприкінці квітня вони їхали із села Верхня Роганка Харківського району в напрямку села Шестакове, які тоді були під окупацією. Дорогою зупинилися та прямою наводкою почали стріляти по цивільній інфраструктурі Верхньої Роганки.

«Це вони зробили для того, щоб «провчити» жителів. Коли обвинувачені були у цьому селі, в одного з них зникла сумка з особистими речами. Окупанти шукали її у місцевих, проте так і не знайшли. Обвинувачені сказали людям, що якщо не знайдуть сумку, то битимуть по їхніх будинках, що і зробили», — зазначають у прокуратурі.

Танк щонайменше чотири рази вистрілив осколково-фугасними снарядами калібру 125 мм. Вони влучили в житлові будинки, зруйнувавши їх вщент — мешканцям довелося виїхати до інших населених пунктів. 

Російських танкістів обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни, вчиненим за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України). 

Військові в розшуку. Їх судитимуть заочно в Харківському районному суді Харківської області.

Фото на головній: Facebook/Генштаб ЗСУ

Блок новин за темою