Web Analytics

Обстріл автоколони під Куп’янськом: як триває розслідування

Слідчі продовжують оглядати тіла загиблих від обстрілу евакуаційної автоколони під Куп’янськом на Харківщині 25 вересня, коли загинули 26 людей. У справі призначили понад 30 медичних та молекулярно-генетичних експертиз.

Як триває розслідування, розповів на брифінгу 20 жовтня прокурор Харківської області Олександр Фільчаков.

До українських слідчих приєдналися експерти Національної жандармерії Франції. Вони оглянули 16 із 26 тіл, знайшли уламки снарядів.

«Вони ідентифікували ці снаряди та зброю, з якої їх було випущено... Це схоже на ВОГ-17 та ВОГ-25», — зазначив Фільчаков.

Також оглянули два з шести автомобілів.

«На кузовах виявлено частини фугасних снарядів 30 мм та 45 мм, якими стріляють з гармат БМП-2, БРМ-ЗК «Рись», що знаходяться на озброєнні  російської армії», — каже прокурор області.

У справі призначили 27 судово-медичних та вісім судових молекулярно-генетичних експертиз.

Загалом у колоні їхали 48 людей, 22 вціліли.

Фото: Харківська обласна прокуратура

За даними обласної прокуратури, відомо про загибель вже майже 1500 мирних мешканців Харкова та області, з яких — 76 діти. Дістали поранень близько 2500, серед них 192 дитини.

Правоохоронці розслідують близько 6900 справ за фактом порушення законів та звичаїв війни, скоєних військовими РФ та бойовиками так званих «ДНР» і «ЛНР». Наразі 15 російським армійцям вже оголосили підозру, з них семи — заочно.

Також розслідують близько 800 справ щодо державної зради, колабораціонізму, пособництву державі-агресору. До суду вже скерували 52 обвинувальні акти.

«Фіксуємо й інші злочини, пов’язані з порушенням законів та звичаїв війни, зокрема за фактами вивезення зерна та техніки військовослужбовцями РФ, знищення майнових комплексів зернових терміналів, елеваторів та посівів зернових культур», — додав Олексндр Фільчаков.

Нині розслідують 17 таких справ.


Російські військові обстріляли колону цивільних авто неподалік Куп'янська 25 вересня. Загинули 26 людей, серед яких 13 дітей та вагітна жінка. Люди намагалися евакуюватися з-під обстрілів. Під час розстрілу вдалось врятуватися двом дітям — однорічному хлопчику та п'ятирічній дівчинці. Їхні батьки загинули.

За попередніми даними правоохоронців, колону збирав місцевий автоперевізник — за 6 тис. гривень з кожної людини. Окупанти відкрили по автівках вогонь з кулемета.