Web Analytics

Напади на активістів: у Харкові збереться парламентська ТСК

У понеділок, 13 травня, у Харкові засідатимуть члени Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів. 

Про це повідомив народний депутат, голова ТСК Борислав Береза

«У понеділок, 13.05, представники нашої ТСК з розслідування вбивства Каті Гандзюк і нападам на громадських активістів проведуть виїзне засідання у Харкові. Воно відбудеться у малому залі Харківської ОДА за адресою вул. Сумська, 64. На засідання запрошені керівництво та інші представники правоохоронних органів Харківської області, а також громадські активісти, які зазнали нападів та їхні адвокати!» — поінформував Береза. 

Тимчасова слідча комісія для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів була створена у листопаді 2018 року. Метою ТСК є перевірка відомостей та з’ясування стану розслідування щодо нападів на громадських активістів. До складу комісії, відповідно до постанови про її створення, входять 19 осіб з різних парламентських фракцій. 

Комісія була створена з терміном діяльності на три місяці, наприкінці лютого 2019 року її діяльність подовжили ще на три місяці. 

Виїзні засідання ТСК проводилися в Одесі та Херсоні. 

За останні два роки на Харківщині відкривали три кримінальні провадження щодо випадків за участі представників громадськості. У серпні 2017 року побили голову ГО «Харківський антикорупційний центр» Дмитра Булаха. У вересні того ж року — члена «Харківського антикорупційного центру» Євгена Лісічкіна. У червні 2018 року знайшли повішеним мешканця селища Есхар Миколу Бичка, який активно виступав проти забруднення річки. 

Акція «Мовчання вбиває» під Головним управлінням Нацполіції у Харківській області. 27 вересня 2018 року

За фактом нападу на Булаха у 2018 році поліція заявила про затримання ймовірних виконавців та організатора нападу, але не замовника. У справі Лісічкіна провадження неодноразово закривали, він оскаржував дії поліції. У справі про загибель Миколи Бичка слідчі дійшли висновку, що він наклав на себе руки, доказів, що його могли вбити, вони не знайшли. 

У лютому 2019 року Борислав Береза говорив, що Тимчасова слідча комісія ВР хоче «реанімувати» справу про загибель Бичка.