Web Analytics

На Харківщині субсидії отримує майже третина сімей

За даними на кінець травня субсидію на оплату житлово-комунальних послуг в регіоні отримували 290,5 тисячі сімей. Найбільше — у готівковій формі.

Відомості щодо призначення субсидій навели 11 травня під час селекторної наради під головуванням міністра соціальної політики Андрія Реви, повідомляє прес-служба Харківської обладміністрації.

За даними ХОДА, станом на 30 квітня житлову субсидію в регіоні отримували майже 30% сімей — 290,5 тис. Це в 1,6 рази менше, ніж було наприкінці попереднього опалювального періоду — 469,6 тис. (207,6 тис. — Харкові, 260,7 тис. — в області).

З початку року житлові субсидії нарахували на загальну суму 1 млрд 756 млн грн: коштом субвенції з держбюджету — 597,1 млн грн, у грошовій готівковій формі — 1 млрд 104 млн грн, у грошовій безготівковій формі — 54,6 млн грн.

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг у квітні отримували понад 248 тисяч людей. З початку року нараховано 228,2 млн грн.

Як зазначив Андрій Рева, монетизувати субсидії розпочали 1 січня: спочатку  в безготівковій формі, а з лютого — ще й в готівковій.

«З цього приводу лунало багато дискусій, але, проаналізувавши дані, можу зазначити, що рішення щодо монетизації було правильним. Буде паралельно існувати дві моделі, хоча систему потрібно буде розвивати й вдосконалювати», — сказав міністр.

Як розповідала минулого тижня начальник відділу пільг та житлових субсидій Департаменту соцзахисту населення ХОДА Ольга Балєва, безготівкова і готівкова форми діятимуть одночасно з травня.

Автоматично перепризначену субсидію на новий період з травня видаватимуть пенсіонерам на пенсійну картку або через Укрпошту, а всім, хто ще не на пенсії — через «Ощадбанк». Тим, у кого будуть борги, запропонують перейти на безготівкову монетизацію субсидій.

Читайте MediaPort у Telegram