Web Analytics

Завантаження...

Міністр культури запропонував двотижневий локдаун на Новий рік

Очільник Міністерства культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко пропонує запровадити жорсткі карантинні обмеження на два тижні, щоб завадити поширенню коронавірусної хвороби. Раніше він опирався карантину вихідного дня через прогнозовані великі збитки для сфери культури.

Нову пропозицію Олександр Ткаченко висловив сьогодні у своєму Telegram-каналі.

Він зазначив, що наступні субота та неділя, 28-29 листопада, за планом мають бути останніми у режимі карантину вихідного дня. Питання щодо майбутніх обмежень залишається відкритим. Проте, наполягає міністр, ситуація має бути прогнозованою, а українці мають заздалегідь знати, чого їм очікувати.

Також, за словами Ткаченка, розтягнуті в часі суворі обмеження не можуть бути безкінечними — через негативний вплив на економіку.

«Моя особиста думка – краще прогнозований локдаун, ніж тривала невизначеність. Тому я пропонував би, по-перше, запланувати двотижневий локдаун, прив’язаний до новорічних свят. Безумовно, уряд має допомогти всім, хто фінансово потерпає в умовах безробіття. А, по-друге, відмовитись на Різдво та Новий рік від масових заходів і зустріти свята в режимі онлайн, наприклад в Zoom. Принаймні, буде що згадати», — заявив посадовець.

Раніше міністр опирався запровадженню карантину вихідного дня через можливі негативні наслідки для сфери культури, креативних індустрій і туризму. За його даними, від початку березня, враховуючи перший локдаун, бізнес у цій галузі недоотримав понад 83 млрд грн доходу, близько 2% ВВП.

«МКІП не підтримує цю ініціативу. Сотні тисяч працівників в Україні можуть залишитися без роботи. Тобто йдеться про життя та існування людей», — заявляв Ткаченко 9 листопада.

Міністр наполягав на тому, що заклади культури не є епіцентром розповсюдження коронавірусу, й у них «чи не найпростіше» контролювати дотримання карантинних обмежень.

Запровадження кількатижневого локдауну підтримав і новопризначений позаштатний радник голови Офісу президента, ексміністр економіки Тимофій Милованов. В ефірі телеканалу ICTV 23 листопада він зазначив, що жорсткі обмеження негативно відіб’ються на українській економіці. Проте, якщо ситуацію з коронавірусом не регулювати, люди масово почнуть хворіти, і це також призведе до збитків.

«Тому неправильно говорити, що це вибір між обмеженнями та економікою. Зараз варто запровадити обмеження на три-чотири тижня, краще під час Різдва. Тоді активність буде нижче. Ті галузі, які постраждають, підтримати фінансово, стабілізувати ситуацію і дати далі економіці працювати», — вважає Милованов.


За інформацією Міністерства охорони здоров'я, минулої доби, 23 листопада, в Україні зафіксували 12 287 нових випадків COVID-19. Одужали 8 298 людей, померли — 188. 

Кабінет міністрів 11 листопада запровадив в Україні режим «карантину вихідного дня», а також скасував адаптивний карантин — замість нього скрізь діятимуть обмеження, що відповідають помаранчевому рівню епіднебезпеки.