Web Analytics

Літмузей запрошує на зустріч, присвячену «Енеїді» Котляревського

У програмі — презентація автентичного вбрання, співи, танці, приготування старовинних страв тощо. Захід відбудеться 14 вересня, вхід безкоштовний.

«Етно-паті», як назвали організатори зустріч у Харківському літмузеї, проводитимуть за мотивами поеми Івана Котляревського «Енеїда». Захід відбудеться 14 вересня о 18.00 на подвір’ї музею (вулиця Багалія, 6).

«Це буде неабияка можливість поринути в атмосферу культури XVIII століття. Ви зможете побачити її, почути, поторкати і навіть спробувати на смак через кухню, строї, ігри, співи, танці, причому не тільки українські, які були в ті часи», — йдеться на сторінці заходу у Facebook.

Гостям покажуть автентичні слобожанські строї з приватної колекції Ірини Маркевич та Ірини Голубєвої — кожен охочий зможе приміряти їх і сфотографуватися. Також у програмі — майстер-класи з поєднання сучасного і традиційного одягу, з вив’язування наміток — хустин, які носили заміжні жінки.

Планується приготування старовинних страв на вогні та знайомство з меню зі сторінок «Енеїди», а також виступ етно-рок-гурту «Яри».

Інші деталі програми організатори обіцяють навести згодом.

Вхід безкоштовний.

Фото: Facebook/«Етно-паті в ЛітМузеї»

«Етно-паті» проводиться в рамках форуму-семінару проекту «Дев’ять життів традиції», що організовує благодійний фонд «Харків з тобою» за підтримки Українського культурного фонду. Партнери — Харківський літературний музей і громадська організація «Дерево життя».

«Енеїда» — поема Івана Котляревського, створена за мотивами однойменного твору римського поета Вергілія. Відображує побут, обряди, звичаї українців XVIII століття.

Читайте MediaPort у Telegram