Web Analytics

КСУ визнав закон про мову конституційним

Конституційний Суд визнав конституційним закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Перевірити його відповідність просила група народних депутатів.

Про ухвалене рішення щодо закону повідомили 14 липня у пресслужбі Конституційного Cуду.

«Конституційний Суд України визнав конституційним закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Відповідне рішення суд ухвалив 14 липня на пленарному засіданні Великої палати у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України», — мовиться у повідомленні.

Текст рішення обіцяють опублікувати на офіційному сайті КСУ 15 липня.

Закон України „Про забезпечення функціонування української мови як державної“ ­ – конституційний...

Опубликовано Конституційний Суд України - офіційна сторінка Среда, 14 июля 2021 г.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь привітав рішення суду.

«Вітаю рішення Конституційного Суду, який проявив державницьку позицію та став на бік національних інтересів України. Захист мови – це захист національних інтересів України. На 30-му році незалежності у нас немає права на поразки. Особливо приємно, що ми маємо це рішення напередодні 16 липня — другої річниці дії мовного закону та нового етапу імплементації його важливих норм», — наголосив Кремінь.

Конституційний Суд України визнав конституційним Закон України „Про забезпечення функціонування української мови як...

Опубликовано Уповноважений із захисту державної мови Среда, 14 июля 2021 г.


Верховна Рада попереднього, восьмого скликання, підтримала закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» 25 квітня 2019 року. У червні 2019-го група з 51 народного депутата, серед яких Вадим Новинський, Нестор Шуфрич, Євгеній Мураєв, Наталія Королевська, Михайло Добкін, звернулася до КСУ, вимагаючи перевірити конституційність закону. На їхню думку, він порушує права окремих громадян.

У різних містах України, зокрема в Харкові, проходили мітинги на підтримку мовного закону.