Web Analytics

Кабмін заборонив нерегулярні польоти до Росії

Кабінет міністрів підтримав проект постанови Міністерства внутрішніх справ про заборону нерегулярного авіасполучення між Україною та Російською Федерацією. Приводом для обмежень став візит до Москви представників партії «Опозиційна платформа — За життя» Юрія Бойка і Віктора Медведчука.

Проект постанови «Про внесення змін до положення про використання повітряного простору України» Кабмін схвалив під час сьогоднішнього засідання, яке транслювалось на офіційному YouTube-каналі уряду.

Як зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, МВС проаналізувало обставини перельоту Юрія Бойка і Віктора Медведчука до РФ.

«Пан Бойко скористався лазівкою в нашому законодавстві. Отримав відповідне добро ФСБ Російської Федерації на такий прямий переліт і прямим перельотом «Київ-Москва» потрапив на перемовини із прем’єром держави-агресора», — сказав Аваков.

 Рада нацбезпеки та оборони застосувала до низки російських авіакомпаній обмежувальні заходи щодо польотів і перевезень на територію України, зазначив глава МВС.

«У той же час, зазначені заборони не розповсюджувалися на нерегулярні рейси між Україною і Російською Федерацією, які здійснюються повітряними судами, не зареєстрованими в Російській Федерації, що створює загрозу національній безпеці України, громадській безпеці та порядку», — додав Аваков.

«Проектом акту пропонується встановити заборону на здійснення нерегулярних рейсів-перельотів між Україною та державою-агресором, за виключенням рейсів, необхідних для забезпечення діяльності місій міжнародних організацій: Організації об’єднаних націй, Організації з безпеки і співробітництва в Європі і Червоного хреста», — підсумував міністр.

Фото: kmu.gov.ua

Коментуючи пропозицію, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив: «Я б дозволив прямі рейси цим політикам на літаку «кукурузник», АН-2. Максимум. І то — в один кінець».

«Всі мають розуміти тільки єдине: що ніхто не має права принижувати державу. Навіть коли мова йде про політиків, які можуть сповідувати якусь іншу ідеологію», — заявив Гройсман.

Конкретні терміни обмежень прем’єр не назвав.

«Доки Росія не повернеться до цивілізованого стану і не перетвориться з країни-агресора на цивілізовану країну, такі обмеження будуть діяти», — сказав він.

Представники партії «Опозиційна платформа — за життя» — зокрема, кандидат у Президенти України Юрій Бойко і голова політради партії Віктор Медведчук — 22 березня зустрічалась у Москві з прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим і головою правління російської корпорації «Газпром» Олексієм Міллером. Серед іншого, вони обговорювали торгівельно-економічні питання — зокрема щодо закупівлі газу.

У Службі безпеки України пообіцяли «у межах своєї компетенції у стислі терміни надати правову оцінку візиту». Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ ініціює кримінальне провадження щоо незаконного перетину кордону.

2 квітня «Українська правда» з посиланням на Державне бюро розслідувань повідомила, що через політ Бойка та Медведчука до Москви розслідується кримінальне провадження щодо можливого зловживання владою або службовим становищем співробітниками Державної прикордонної та Державної авіаційної служб при наданні дозволів на перетин повітряного кордону України у напрямку Російської Федерації. 

Начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Державної авіаційної служби України Ігор Зелінський у коментарі «Укрінформі» сказав, що вирішуючи питання про надання дозволів на виконання польотів, працівники Державної авіаційної служби діяли виключно в межах компетенції та на підставі відповідних нормативно-правових актів.

Регулярне авіаційне сполучення між Україною і Росією припинили в жовтні 2015 року.

Читайте MediaPort у Telegram