Web Analytics

Харків'ян закликають підписати звернення до Кернеса щодо реконструкції «Каскаду»

Ініціативна група харків’ян просить зупинити реконструкцію фонтанного комплексу в саду Шевченка і вивчити, чи можливо повернути йому первісний вигляд.

Прохання підписати звернення до Харківського міського голови Геннадія Кернеса щодо реконструкції «Каскаду» розмістили на сторінці SaveKharkiv у Facebook.

Представники ініціативної групи нагадують, що фонтанний комплекс на схилі в саду Шевченка відкрили у 1955 році — до 300-річчя, як тоді рахували, заснування Харкова. Відтоді «Каскад» став не лише однією з історично-культурних пам’яток міста, а й одним з улюблених місць для прогулянок.

«Коли стало відомо, що замість каскадного фонтану будуть сходи, стало очевидним, що на очах у десятків тисяч жителів міста відбувається нищення одного з символів Харкова, всієї країни! Адже ні в одному місті України досі нічого подібного не було. Мати таку перлину і так просто з нею розлучитися — це справжній злочин», — йдеться у зверненні.

Також, зазначають автори звернення, територія саду Шевченка відноситься до центрального історичного ареалу Харкова, яка «потребує особливих умов використання і проведення ремонтно-реставраційних робіт та робіт з пристосування».

Ініціативна група просить Геннадія Кернеса зупинити будівельні роботи, створити незалежну експертну комісію, до складу якої, крім фахівців, увійдуть не менше п’яти представників громадськості, а також провести до кінця весни ще одну незалежну експертизу технічних можливостей відновлення «Каскаду» в первісному вигляді.

Підписати звернення можна 7-8 травня з 11.00 до 18.00 в прес-центрах Kharkiv Today (вул. Мироносицька, 8) і «Накипіло» (вул. Свободи, 7/9).

Фото: city.kharkov.ua

На початку квітня стало відомо, що міська влада внесла корективи у проект реконструкції фонтану, вирішивши не лишати «Каскад» у первинному вигляді, яким його знають більше 60 років.

Міський голова Геннадій Кернес заявляв, що останніми роками комплекс «ледве тримався». На сесії міськради мер розповів, що перед реконструкцією проводилися експертизи: вони довели, що об'єкт занадто коштовний для утримання. Цифр Кернес не навів.

«Працюючи над комплексною реконструкцією саду Шевченка, ми ухвалили рішення: зберегти видовий майданчик та верхній фонтан, облаштувати пішохідний схил, зробити красиві сходи і велику водойму внизу», — так описував міський голова майбутній вигляд «Каскаду».

Читайте також: Сходи в нікуди

Читайте MediaPort у Telegram