Web Analytics

Харківська міськрада викупила половину житла в зоні будівництва метро

Вже укладена половина угод щодо викупу нерухомості, що розташована на території майбутнього будівництва метро від станції «Метробудівників» до станції «Одеська».

Про ситуацію з викупом житла розповів директор Департаменту реєстрації Харківської міськради Олег Дробот.

За його словами, всього необхідно викупити 89 об'єктів у 145 фізичних та юридичних осіб. 97% власників дали згоду на проведення переговорів, 70% з них погодилися із запропонованою ціною. Вже укладена половина угод на суму понад 40 млн грн. Нове житло знайшли близько 30 власників.

Відмовилися від проведення переговорів чотири власники нерухомості. За словами Олега Дробота, один з них не контактував із міськими службами та відмовився від зустрічі зі спостерігачами від Європейського банку реконструкції та розвитку. Цей же власник, зазначають у мерії, наприкінці минулого року зареєстрував на своїй земельній ділянці ще один будинок.

«Один з реєстраторів Харківської області провів дії сумнівного характеру, в результаті яких об'єкт — приватний житловий будинок — змінив свою площу, і замість одного житлового будинку на земельній ділянці з'явилися два. Документів, що підтверджують нове будівництво або реконструкцію, немає. На наш погляд, тут порушена процедура реєстрації і введення в експлуатацію об'єктів», — зазначив Дробот.

Він також додав, що представники профільних служб не змогли оглянути цей будинок, оскільки власник не дав згоди.

За словами директора департаменту, міськрада звернулася до прокуратури, проводиться перевірка. У мерії також сподіваються, що внутрішню перевірку проведе й Головне управління юстиції в Харківській області.

Дробот наголошує: якщо міська влада не дійде згоди з цими чотирма власниками, то звернеться до суду щодо примусового викупу, тому що затримка впливає на терміни початку будівництва метро.

Директор департаменту запевняє, що викупна вартість об'єктів вища за їхню ринкову ціну, включає витрати на придбання житла, пошук ріелтора і проведення нотаріальних дій, переїзд та оподаткування.

Після підписання фінальних документів щодо продовження будівництва метро в Харкові з директором ЄБРР в Україні в грудні 2017 року Харківський міський голова Геннадій Кернес говорив, що будівництво нових станцій розраховують почати в 2018-му. Пізніше у мерії називали інший термін — початок 2019 року (якщо не буде ніяких складнощів).

На сесії міськради у серпні з міського бюджету виділили перший транш на компенсацію власникам нерухомості. Тогді чиновники сподівалися, що всю нерухомість викулять до кінця 2018-го.

Читайте такожБудівництво метро: міськрада проголосувала за викуп будинків і землі

Читайте MediaPort у Telegram