Web Analytics

Експравоохоронця із села під Харковом підозрюють у держзраді — прокуратура

Колишньому правоохоронцю з Веселого Харківського району заочно оголосили підозру в державній зраді. За даними слідства, під час окупації громади військами РФ він добровільно погодився «очолити» село.

Підозрюваний — колишній старший інспектор відділу організаційного забезпечення управління «Корпусу оперативно-раптової дії», кажуть у Харківській обласній прокуратурі.  

За даними слідства, у березні, під час окупації села, він погодився на пропозицію російських загарбників і обійняв незаконну посаду «голови адміністрації села Веселе». 

«Посадовець» видавав довідки місцевим жителям, які зареєстровані в інших населених пунктах, а фактично проживали у Веселому, для можливості пересування селом і проходження перевірки на російських блокпостах. Крім того, він примушував людей до господарських робіт, прибирання вулиць, розвантаження та видачі гуманітарної допомоги від країни-агресора», — розповідають у прокуратурі.

Прокурори викрили експравоохоронця, який під час окупації очолив село на Харківщині За процесуального керівництва...

Опубликовано Харківська обласна прокуратура Понедельник, 23 января 2023 г.

Як додали у Державному бюро розслідувань, чоловік також агітував жителів села не чинити опір і допомагати загарбникам. 

«Ще до того, як селище звільнили Збройні сили України, він втік до РФ раніше за окупантів», — зазначили у ДБР.

Експравоохоронцю заочно оголосили підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Максимальне покарання, яке вона передбачає — довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Село Веселе. Фото: lyptsi.gromada.group


У державній зраді підозрюють й очільницю однієї із сільських рад у Красноградському районі Харківщини. За даними слідства, жінка чекала на прихід військ РФ і надавала окупантам розвідувальні дані.