Web Analytics

Дубль два: проспект Григоренка готуються перейменувати на Жукова ще раз

Харківський міський голова Геннадій Кернес визначив заходи, пов’язані із підготовкою подання про перейменування проспекту Петра Григоренка на проспект Маршала Жукова. 

Про це йдеться у розпорядженні мера від 20 січня, оприлюдненому на сайті міськради.

Так, відділ з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Харківської міської ради має узагальнити зауваження і пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення, підготувати проєкт подання, а також разом з юристами міськради проєкт рішення Харківської міської ради про перейменування. 

Департаменту житлового господарства, адміністраціям районів доручено визначити кошторис витрат, пов’язаних зі зміною назви.

Міськрада діє на підставі громадського обговорення, за яким більшість його учасників, як стверджують у міськраді, підтримала перейменування. У підсумковому звіті йдеться, що за перейменування висловилися 86,1% (11193), а проти 13,9% (1807). 

Громадське обговорення у формі «електронної консультації» міськрада оголосила після того, як юристи мерії програли у суді противникам повернення декомунізованої назви. Міськрада оскаржує рішення попередніх інстанцій у касаційному суді.


Проспект Жукова у Харкові перейменували на пр. Петра Григоренка у 2016 році розпорядженням голови Харківської облдержадміністрації Ігоря Райніна. Це відбувалося в рамках процесу декомунізації. 

Напередодні парламентських виборів 2019 року питання повернення старої назви порушив Харківський міський голова Геннадій Кернес. Він посилався на те, що до міськради звернулися ветеранські організації. 

Геннадій Кернес 9 травня 2019 року на Меморіалі Слави

19 червня 2019 року Харківська міськрада проголосувала за повернення проспекту Жукова. Противники цього рішення звернулися до суду.

Суд визначив, що рішення було прийнято з порушенням процедури і без громадського обговорення. 

«Не дотримавшись законодавчо встановленої процедури прийняття оскаржуваного рішення, зокрема, не забезпечивши проведення громадського обговорення питання, з якого було прийняте рішення, а також не здійснивши оприлюднення проекту рішення, відповідач позбавив позивачів можливості викласти свою думку з приводу питань, винесених на розгляд ради в рамках електронної петиції, не забезпечив прозорості прийняття оскаржуваного рішення, чим порушив інтереси позивачів по справі, як членів територіальної громади м. Харкова та позивачів, як представників соціальних інтересів членів територіальної громади м. Харкова», — постановив суд. 

За твердженням представників Українського інституту національної пам’яті, третьої особи у справі, якими б не були результати громадського обговорення, рішення про повернення проспекту імені Жукова суперечить закону.

У грудні 2019 року новий голова УІНП сказав, що в Україні точно не може бути проспекту Жукова, оскільки він підпадає під декомунізацію.

Міськрада судиться із УІНП і позивається до Кабміну.