Web Analytics

Допомогав ухилянтам виїхати за кордон: суд у Харкові обрав запобіжний захід волонтеру — поліція

Суддя відправив під варту керівника громадської організації, підозрюваного в наданні допомоги військовозобов’язаним, які намагалися незаконно виїхати з України під час війни.

Запобіжний захід обирали 26 вересня в Київському райсуді Харкова. Як повідомили в Головному управлінні Нацполіції в Харківській області, підозрюваний має бути під вартою 60 діб — до 23 листопада. Утім, йому дозволили внести заставу у 214 720 грн.

Затриманий — 35-річний керівник громадської волонтерської організації. За даними слідства, він підшукував чоловіків призовного віку, які не мають законних підстав для виїзду з України, та за гроші пропонував їм допомогу.

«За внесення даних до інформаційної системи «Шлях», з подальшим документальним супроводженням, інструктажем та наданням порад, вказівок та координації дій щодо незаконного перетину державного кордону чоловік брав грошову винагороду у розмірі 2500 доларів», — стверджують у поліції. 

Фото: Харківська обласна прокуратура

Як додали у Харківській обласній прокуратурі, військовозобов’язані отримували можливість виїжджати за кордон як водії-волонтери.

«Оплативши послугу, «клієнти» передавали керівнику волонтерської організації копії особистих документів, після чого він забезпечував внесення їхніх даних до системи. Також він надавав інформаційний супровід — розповідав про деталі перетину кордону в ході телефонних розмов та під час листування у месенджерах, даючи вказівки та поради», — наводять подробиці у прокуратурі.

Керівника волонтерської організації затримали 25 вересня, коли він отримував гроші від одного з «клієнтів». Йому оголосили підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон). 

Фото: ГУНП у Харківській області

Правоохоронці з’ясовують, хто ще був залучений до схеми або скористався нею.


Поліція розслідує справу щодо фіктивного нарахування зарплати в одному з районних терцентрів комплектування і соціальної підтримки в Харківській області. За інформацією слідчих, йдеться про 680 тис. грн.