Web Analytics

Незаконно нараховували зарплату: посадовцям військкомату на Харківщині оголосили підозру — поліція

Правоохоронці розслідують справу щодо фіктивного нарахування зарплати в одному з районних терцентрів комплектування і соціальної підтримки в Харківській області. За інформацією слідчих, йдеться про 680 тис. грн.

У справі — двоє підозрюваних: начальник районного військкомату та керівник відділу кадрового забезпечення, повідомили в Головному управлінні Нацполіції в Харківській області.

За даними слідства, в березні 2022 року начальник установи мобілізував знайому підприємицю «з корисливою метою».

«За сприяння начальника відділу комплектування та кадрового забезпечення її оформили для проходження служби до районного військкомату. Керівництво РТЦК підписувало офіційні документи про нарахування заробітної плати своїй колезі, яка фактично не з’являлася на робочому місці й не виконувала свої посадові обов’язки», — йдеться в повідомленні.

У військкоматі провели обшук: знайшли документи, які, за твердженням правоохоронців, підтверджують фіктивне влаштування жінки на роботу та звільнення.

Фото: ГУНП у Харківській області

За інформацією Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону, жінці безпідставно нараховували зарплату до липня 2023-го — загалом близько 680 тис. грн з надбавками та преміями.

Начальнику та кадровику військкомату оголосили підозру за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Їм загрожує до восьми років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років.

«Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та відсторонення від займаних посад», — зазначили у прокуратурі.

Фото: ГУНП у Харківській області


У червні офіцеру Немишлянського терцентру комплектування та соціальної підтримки оголосили підозру у зловживанні впливом. За даними слідства, він вимагав 500 літрів палива за довідку про непридатність до військової служби.