Web Analytics

До суду передали справу експоліцейської з Куп’янська, підозрюваної у держзраді

Прокуратура завершила розслідування щодо колишньої поліцейської з Куп’янського району Харківщини, яку підозрюють у державній зраді. Жінку заочно судитимуть у Ленінському райсуді Харкова.

Про передачу справи до суду повідомили 11 січня у Харківській обласній прокуратурі.

Підозрювана — колишня дізнавачка сектору дізнання Куп’янського райвідділу поліції. За даними слідства, після окупації Куп’янська вона перейшла за бік російських загарбників.

«Аби допомогти окупантам побудувати так звану «правоохоронну систему», жінка здійснювала документальне оформлення повідомлень, заяв про події та злочини, а також проводила слідчі дії», — розповіли у прокуратурі.

Згодом жінка почала працювати у створеному окупантами незаконному органі — «Управлінні внутрішніх справ Військово-громадської адміністрації Харківської області». Вона стала «виконувачкою обов’язків начальника слідчої частини».

«Крім того, «начальниця» надала інтерв'ю російським медіа, в якому чітко висловила свою позицію, що підтримує окупантів. «Спасибі Росії за світло, воду, продукти», — казала вона в інтерв’ю російським пропагандистам», — додають у прокуратурі.

Експравоохороницю підозрюють у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану — за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цією статтею — довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Жінку судитимуть заочно у Ленінському районному суді Харкова.

Фото: Харківська обласна прокуратура


Харківський апеляційний суд задовольнив вимогу прокуратури та відправив під арешт без права внести заставу селищного голову Старого Салтова Едуарда Коновалова, підозрюваного у державній зраді.

Фото на головній (ілюстративне): ГУНП у Харківській області