Web Analytics

Державіаслужба заборонила польоти літаками Boeing 737 MAX в Україні

На підставі рішення Європейського Агентства з безпеки польотів (EASA) Україна призупинила польоти літаками моделі Boeing, яка зазнала катастроф.

Про це повідомляється на сайті Державіаслужби.

У жовтні 2018 року поблизу Джакарти (Індонезія) розбився Boeing 737 MAX 8, що виконував внутрішній рейс. 10 березня цього року поблизу міста Дебре-Зейт (Ефіопія) зазнав катастрофи Boeing 737 MAX 8 компанії Ethiopian Airlines, який прямував до Найробі.

«На початковій стадії відповідного розслідування другої катастрофи не можна виключити, що однакові причини могли привести до обох подій», — йдеться у повідомленні Державіаслужби. 

Фото: boeing.com

Європейське Агентство з безпеки польотів (EASA) видало Аварійну директиву льотної придатності та призупинило комерційні транспортні перевезення двох моделей літака до, в межах або з території зазначеної в положеннях Угоди щодо Європейського Союзу.

13 березня Державіаслужба видала рішення щодо призупинення льотної експлуатації літаків двох моделей.

«З дати й часу видання цього Рішення забороняються виконання польотів на літаках Boeing 737-8 «MAX» або Boeing 737-9 «MAX» до, в межах, з або над територією України. Примітка: Некомерційна експлуатація (наприклад перегінні польоти) не входять до сфери дії цього Рішення. Окремі дозволи на виконання польотів з території України погоджуються з Державіаслужбою», — сказано в документі. 

Boeing 737 MAX — четверте покоління літаків Boeing 737. 

За даними Boeing, модель замовили понад 100 клієнтів у світі. Скріншот: www.boeing.com/commercial/737max

У своїй заяві компанія Boeing підтримала рішення щодо призупиненння експлуатації літаків 737 MAX, зазначивши, що не має сумнівів у безпечності літаків, і робить усе можливе, щоб зрозуміти причину катастроф.