Web Analytics

ЦВК відмовила в реєстрації кандидатам «Руху нових сил» Саакашвілі

У Центрвиборчкомі вважають, що партія порушила свій статут. Комісія звернулася до поліції для проведення перевірки.

Під час засідання 23 червня Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації кандидатів партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі», включених до виборчого списку і висунутих в одномандатних виборчих округах.

«При розгляді цього питання комісія зазначила, що позачергові вибори народних депутатів України призначено на 21 липня 2019 року Указом президента України від 21 травня 2019 року «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів». А відтак, розгляд 8 травня 2019 року на засіданні ради політичної партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» питань, пов’язаних з участю партії в позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, не міг бути здійснений», — кажуть у комісії.

У ЦВК вважають, що скликання і проведення позачергового з’їзду «Руху нових сил» 10 червня, затвердження на ньому виборчого списку кандидатів у багатомандатному окрузі та висування кандидатів в одномандатних округах «відбулось у порушення вимог статуту цієї партії».

Центрвиборчком також вирішив надіслати до Національної поліції копію відповідної постанови та копії протоколу засідання ради «Руху нових сил» від 8 травня і протоколу позачергового з’їзду партії від 10 червня для здійснення перевірки.

Фото: Facebook/UACEC

У «Русі нових сил» назвали рішення ЦВК «свавіллям» і анонсували мітинг під стінами ЦВК сьогодні опівдні.

Лідер партії Михайло Саакашвілі заявив, що пов’язує ситуацію із попереднім президентом Петром Порошенком.

«Серйозно? Спочатку нас довго не пропускав банк, керівництво якого контролює Порошенко, а зараз нас знімає призначене ним же ЦВК», — написав Саакашвілі на своїй сторінці у Facebook.

Офіційно він поки не прокоментував, чому в поданих до ЦВК в документах вказано 8 травня.

У першій десятці списку «Руху нових сил» балотувалися депутат Харківської міськради Ігор Черняк та депутат Харківської облради Дмитро Булах.

Загалом станом на 23 червня в одномандатних виборчих округах зареєстровано 1593 кандидатів: самовисуванців — 1319, висунутих політичними партіями — 274.

ЦВК також зареєструвала 1743 кандидатів за виборчими списками 12 партій у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

Читайте MediaPort у Telegram