Web Analytics

Четверо людей померли від кору в Україні за тиждень

Кількість хворих на кір знову збільшилась. Наразі найвищий рівень захворюваності — у Хмельницькій області.

Протягом останнього тижня в Україні на кір захворіло 2179 людей — 1020 дорослих і 1159 дітей, повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров’я. Для порівняння, за тиждень до того було 2146 випадків.

«Після декількох тижнів падіння рівень захворюваності на кір в Україні знову почав зростати. За оперативними даними найбільше нових випадків кору з 15 по 21 березня включно зареєстровано у Хмельницькій (207 хворих — 95 дорослих і 112 дітей), Львівській (186 — 56 дорослих і 130 дітей), Київській (177 — 99 дорослих і 78 дітей), Рівненській (157 — 39 дорослих і 118 дітей) областях, а також у Києві (203 — 110 дорослих і 93 дитини)», — наводять статистику в МОЗ.

За даними міністерства, протягом тижня від ускладнень кору померло чотири людини. Хто саме і в яких регіонах, в повідомленні МОЗ не уточнюється.

Загалом з початку року на кір в Україні захворіло близько 33 тисяч людей, померло 14.

У Харківській області епідемічна ситуація з кори все ще є неблагополучною, хоча за останній тиждень кількість захворілих знизилась на 20,8%. За даними Харківського обласного лабораторного центру, зареєстровано 125 випадків кору, з них 46 — у дітей. Найбільше — в Харкові (56), Харківському (27) і Нововодолазькому (23) районах. У Нововодолазькому районі триває карантинний режим, який запровадили через кір наприкінці лютого. Районна адміністрація вирішила продовжити його до 1 квітня.

З початку року в області захворіло близько 1300 людей, майже дві третини з них — дорослі. Імунного захисту від кору не мали 70,4%.

«Щеплення — єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності», — нагадують лікарі.

Інфографіка: moz.gov.ua

За інформацією МОЗ, наразі всі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США.

Вакцинуватися за Календарем щеплень і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані), а також дорослі із груп ризику: військові, учасники ООС, студенти, освітяни та медики.

Читайте MediaPort у Telegram