Web Analytics

Блокування трьох телеканалів підтримує майже половина українців — опитування

Санкції проти телеканалів «112 Україна», ZIK і NewsOne, пов’язані з Тарасом Козаком, соратником нардепа від «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука, підтримують 49% учасників опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».

За інформацією соцгрупи «Рейтинг», 78% респондентів знають про рішення РНБО щодо запровадження санкцій, яке підписав президент Володимир Зеленський (під час попереднього опитування, 3-4 лютого, був 61%). Ще 21% стверджують, що не чули про нього.  

Блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK підтримують загалом 49% опитаних, 41% — не підтримують. З моменту запровадження санкцій рівень підтримки зріс на 7%, а кількість критиків зменшилась на 6%.

«Важливо, що серед опитаних, які знають про рішення, рівень його підтримки ще вищий (57%), а кількість критиків менша (37%)», — зазначають соціологи.

Інфографіка: ratinggroup.ua

Найбільше підтримують блокування в західних (61%) і центральних регіонах (54%), а також у Києві (58%).

На сході та півдні — 30 і 36% відповідно, натомість критиків цього рішення там найбільше — 59 і 51%.

Припинення мовлення телеканалів схвалює приблизно однакова кількість людей різного віку. Найбільше — старші за 60 років, найменше — 30-39 років.

Опитування проводилось 6-8 лютого. У ньому взяли участь 2500 респондентів з усіх регіонів України, крім окупованих територій Криму та Донбасу. Похибка — не більше 2%.

Президент Володимир Зеленський 2 лютого запровадив санкції щодо Тараса Козака, соратника нардепа від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, та низки пов'язаних з ним компаній. Під блокування потрапили телеканали NewsOne, «112 Україна» та ZIK. Їхні представники назвали це «політичною розправою».

Указ Зеленського щодо застосування санкцій до телеканалів оскаржили у Верховному Суді.