Web Analytics

90 роковини: Україна вшановує жертв голодоморів

В останню суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв голодоморів — геноциду українського народу тоталітарним режимом радянської влади. 

«Нас прагнули винищити, упокорити, замордувати. Не змогли. Від нас хотіли приховати правду й замовчати страшні злочини назавжди. Не змогли. Нас хотіли заплутати, ввести в оману, зробити так, щоб ми не вірили, сумнівалися, не пам’ятали, а тому пробачили. Не змогли. І сьогодні з глибоким сумом, повагою ми вшановуємо пам'ять про мільйони наших людей», — йдеться у зверненні президента України Володимира Зеленського

О 16:00 розпочнеться всеукраїнська акція «Запали свічку пам'яті».  

«Ідеологи, організатори та виконавці тих злочинів не понесли відповідальності й справедливого покарання під час життя. Але це не значить, що ми маємо пробачити й забути. Сьогодні мають нести й несуть покарання імена та біографії всіх винних. Покарання ганьбою, клеймом сорому для їхньої ролі у світовій історії, правдою, яку мають знати всі на планеті», — сказав глава держави. 

Він подякував усім державам, які визнали Голодомор в Україні геноцидом.

Фото: president.gov.ua

У День пам'яті жертв голодоморів до Києва, який цієї ночі пережив чергову російську атаку дронами, приїхали президенти Швейцарії та Латвії, прем'єр-міністерка Литви, голова Комісії у закордонних справах Рійгікогу Естонії, голова Парламентської асамблеї НАТО, голови сенатів Ірландії, Чехії, Бельгії, спікер парламенту Фінляндії, голова Палати депутатів Парламенту Чехії. Разом з українськими посадовцями іноземна делегація взяла участь у панахиді та пройшла пішою ходою до пам'ятника жертвам Голодомору в Києві.