Web Analytics

Чиновницю Харківської міськради підозрюють у зловживанні, що завдало шкоди бюджету на 3 млн грн

Схема посадовиці та підприємця, за повідомленням СБУ та прокуратури, завдала шкоди бюджету Харкова на суму понад 3 млн грн.

Про оголошення фігурантам підозр повідомили 19 вересня в Управлінні СБУ в Харківській області.

За версією слідства, за сприяння 45-річної чиновниці 51-річний підприємець зі сфери IT мав надати програмне забезпечення для безпілотника, на яке виділили гроші з міського бюджету. 

«При цьому міська влада не мала ані реальних потреб у закупівлі такого софту, ані фактичної можливості для подальшого його використання, адже жодного такого безпілотника на балансі Харківської міської ради немає. Про допомогу українським військовим у придбанні програм для бойових БПЛА також мова не йшла», — повідомив речник УСБУ Владислав Абдула. 

Слідчі з'ясували, що у листопаді-грудні 2022 року «зловмисники уклали низку договорів між міськрадою та ФОП, штучно «підтягнувши» їх нібито під виконання міської цільової програми інноваційної діяльності».

«Ці договори загальною вартістю понад 3 млн грн минулоріч були повністю профінансовані з міського бюджету Харкова. Частину цих грошей підприємець використав на придбання у вітчизняних програмістів для себе особисто аналогічного програмного забезпечення, яким «поділився» з міськрадою, а частину перевів у готівку та розділив між собою та чиновницею», — вказує СБУ.

«Щоб програма хоча б відповідала дійсності, вони звернулись до розробників у м. Вінниця, де придбали програмне забезпечення 2015-2016 років розробки, яке було призначене для віддаленого керування БПЛА певного типу та перебувало лише на стадії доопрацювання», — додає Харківська обласна прокуратура. 

Підозрювана чиновниця — заступниця директора Департаменту у справах сімʼї, молоді та спорту. Як повідомляє Харківський антикорупційний центр, йдеться про Вікторію Грецьку-Миргородську, яка донедавна очолювала Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів. Влітку внутрішній аудит міськради показав, що управління працювало в порушення економії, Грецьку-Миргородську відсторонили від посади. Міський голова Ігор Терехов також доручив ліквідувати управління. 

Прокуратура проситиме суд взяти підозрюваних під варту. За фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб та в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України) їм може загрожувати до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Блок новин за темою