Web Analytics

Працювало в порушення економії: Терехов озвучив результат аудиту управління іміджевих проєктів

У Харківській міськраді провели службове розслідування щодо діяльності Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів і його начальниці Вікторії Грецької-Миргородської. Управління планують ліквідувати, а керівницю — усунули. 

Відео із заявою міського голови про результати розслідування опубліковане у Telegram-каналі міськради.

На нараді директор Департаменту контролю Харківської міськради Ігор Резник доповів: 

«Дослідження діяльності Управління показує, що в порушення принципів максимальної економії, ефективності та пропорційності, запобігання корупційним діянням, зловживанню, воно укладало договори з певним колом виконавців, постачальників, без належного обґрунтування. З укладених договорів та актів наданих послуг Управлінню незрозуміло, за що воно здійснювало оплату за рахунок бюджету територіальної громади, оскільки вищезазначені документи, крім загальної суми договору, взагалі не містять технічних якісних та кількісних характеристик та складу послуг закупілі». 

Терехов повідомив про результати перевірки управління іміджевих проєктів. Скріншот відео Харківської міськради

Ігор Терехов сказав, що найближчої сесії розглянуть питання реорганізації управління іміджевих проєктів. 

«Ми будемо проводити сесію, готуйте питання щодо реорганізації цього управління, воно нам зовсім не потрібне у такому ракурсі. Витрачає бюджетні кошти незрозуміло куди, які ціни незрозуміло. Висновки будемо робити на сесії. Поки що вона [Грецька-Миргородська] відсторонена і не буде приступати до виконання своїх обов'язків. Попереджаю всіх, що до тендерів і бюджету ви повинні ставитися дуже уважно», — сказав Терехов. 

Службовому розслідуванню передували сумнівні закупівлі управління іміджевих проєктів, на які звернули увагу антикорупціонери. Під час повномасштабного вторгнення управління витратило близько 10 млн грн на тренінги, семінари, фестивалі. Наприклад, «впровадження інноваційних проєктів щодо роботи з графікою та зображенням в проєкті NFT» коштувало майже пів мільйона гривень. А послуги з організації танцювального фестивалю «Незламний DANCE», за даними Prozorro, — 398 тисяч грн.

Вікторію Грецьку-Миргородську відсторонили від посади після аудиту управління. Фото Харківської міськради

12 липня Терехов підписав розпорядження про позаплановий аудит Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів. Ініціюючи перевірку, міський голова посилався зокрема на лист Салтівської окружної прокуратури. 

18 липня Харківський міський голова повідомив, що доручив провести фінансовий аудит усіх закупівель комунальних підприємств та департаментів: «Після проведеної перевірки усі необовʼязкові тендери будуть скасовані, а гроші, виділені на них, перенаправлені на відбудову зруйнованого росією житла, інфраструктури або військові потреби».

19 липня після викриття сумнівних закупівель від посади відсторонили керівника міської поліклініки.