Журналісти дослідили, яке майно отримала родина Кернеса після його смерті

Журналісти Bihus.Info з’ясували, які об’єкти в Харкові після смерті Геннадія Кернеса перейшли у власність його цивільної дружини Оксани Гайсинської та пасинка Родіона Гайсинського. У переліку — земля під ринками, кафе, низкою будівель в історичному центрі міста.

Відомості щодо спадщини Харківського міського голови Геннадія Кернеса містяться в сюжеті Bihus.Info «Королівство Харків».

Як зазначають журналісти, Кернес «роками вказував в декларації, що орендує невелику кімнату і номер в готелі «Національ», про іншу нерухомість не повідомляв. Цивільна дружина Оксана Гайсинська і пасинок Родіон Гайсинський також не згадувалися.

«Між тим, Родіон ще з 2019 року почав виникати в якості власника або співвласника у харківських компаніях, на які виводилися коштовні і колись комунальні об’єкти. Цей процес активізувався після того як Кернес вже у 2020-му потрапив до клініки «Шаріте» у Німеччині. В компаніях почав виникати не лише Родіон, серед власників з’являлася вже і Оксана Гайсинська», — кажуть у Bihus.Info.

За інформацією журналістів, наразі компанії, де Родіон Гайсинський записаний як власник або співвласник, серед іншого володіють землею під кав’ярнею на проспекті Незалежності, під ринками «Центральний», «Європа», «Казка», «Кінний», «ХТЗ», ринком поблизу метро «Індустріальна», а «Соллі» та «Термінал». Пасинок мера також нещодавно з’явився серед співвласників компанії «Паркінг+» — одного з найбільших підрядників харківських комунальників. Фірма займається будівництвом та ремонтом доріг, продажем асфальтобетону.

Оксана Гайсинська з’явилася серед власників компаній, які володіють, зокрема, землею під фудкортом «Казковий будиночок» у парку Горького, під кав’ярнею в саду Шевченка, а також ділянками та будівлями на вулицях Скрипника і Мироносицькій у центрі Харкова.

За підрахунками видання «Слідство.Інфо», вартість активів, власниками яких тепер по суті є Оксана та Родіон Гайсинські, може становити близько 1,3 млрд грн.  

Геннадій Кернес тричі обирався Харківський міським головою — у 2010, 2015 та 2020 роках. За 2019 рік він задекларував понад 64 млн грн готівкою, 17,3 млн грн та 17,4 тис. доларів на рахунках в банках.

Із середини вересня 2020 року Кернес лікувався від ускладнень коронавірусної хвороби у берлінській клініці «Шаріте». Стан мера погіршувався, і 17 грудня близькі Кернеса повідомили про його смерть. Мера поховали у Харкові 23 грудня.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.