Web Analytics

«Жодного листа не викинув»: Сенцов про переписку в ув’язненні

Український режисер Олег Сенцов, якого звільнили з російської колонії в рамках обміну утримуваними особами, каже, що зберігатиме всі листи, які отримав в ув'язненні. 

Під час першої прес-конференції після звільнення з російського полону режисер Олег Сенцов розповів про листування в ув'язненні.

«Для будь-якого ув'язненого — політичного, не політичного, українець він, казах, хто завгодно — у в'язниці листи дуже важливі. Це найважливіше. Ти можеш не поїсти день, для тебе може не бути передач, з тобою можуть щось робити. Лист... Всі чекають листів. Тому пишіть. Пишіть. Пишіть. Пишіть. Про що завгодно. Це дуже підтримує», — сказав Сенцов.

Він розповів, що отримував кореспонденцію від багатьох людей і намагався всім відповідати — «крім зовсім неадекватних листів» і листівок, на яких немає зворотної адреси.

«На жаль, не всі листи доходили до мене і не всі листи відходили від мене. Якісь не пропускала цензура, якісь загубилися. Не треба шукати якусь зраду. Є просто бюрократія і російське нехлюйство. «Пошта Росії» — просто організація кам'яного віку», — зауважив режисер.

Фото: кадр онлайн-трансляції «Радіо Свобода»

Щодо окремих людей Сенцов зазначив, що отримував листи від багатьох, и нікого окремо виділяти не стане.

«Єдине, щодо чого я був проти — не подобалося, коли особисте листування викладають на загальний огляд», — додав він.

Жодного листа, наголошує Олег Сенцов, він не викинув. Перечитувати не планує, проте зберігатиме — вони для нього дорогі. «Спасибі за листи! Всім!» — сказав режисер.

На питання про обмін Володимира Цемаха, якого під час спецоперації затримали українські розвідники і якого Нідерланди просили не віддавати Росії як важливого свідка у справі про збиття «Боїнга», Сенцов сказав, що дізався прізвище цієї людини в літаку. 

«Є президент, людина, яку Україна наділила повноваженнями. У нього є більше інформації, ніж у нас з вами. Він ухвалив таке рішення, отже в цьому була необхідність. Можемо з вами сперечатися: правильно- неправильно. У нас вільне суспільство. Рідко буває 100% універсальне рішення. Вони бувають важкі. Десь неприємні, але такі рішення теж потрібні, без них працювати неможливо», — сказав він.

Прес-конференцію транслювало «Радіо Свобода». 

Правозахисні організації України, організатори акції «В’язні Кремля», закликають українців надсилати листи політв'язням. 

Читайте MediaPort у Telegram