Web Analytics

Жителям Куп’янщини пропонують евакуюватися на зиму

Жителям низки громад у Куп’янському районі, особливо жінкам з дітьми, літнім і хворим людям, запропонували поїхати на зиму в більш безпечні місця. Обіцяють безкоштовне проживання у прихистках.

Пропозицію щодо евакуації 28 листопада поширила Куп’янська міська військова адміністрація.

«З урахуванням складної безпекової ситуації на території Куп'янської громади та можливих, внаслідок російської агресії, проблем з інфраструктурою, ви можете евакуюватися на зимовий період до більш безпечного місця — Харкова з подальшою можливістю переміщення в інші регіони України», — йдеться у повідомленні.

Пропозиція стосується передусім вразливих категорій: жінок з дітьми, літніх, хворих і маломобільних людей.

Тим, хто вирішить поїхати, обіцяють безоплатне проживання у прихистках, гуманітарну допомогу, харчування, медичну підтримку. Також — допомогу в оформленні довідки переселенця, грошову підтримку від держави та міжнародних організацій.

Повідомити про бажання евакуюватися можна декількома способами:

  • за номером +38(093) 177 64 58 (WhatsApp, Telegram, Viber);
  • на гарячу лінію «Червоного хреста»: 0 800 332 402, (073) 240 24 02, (067) 383 24 02.
  • за допомогою онлайн-форми.

«Не забудьте зібрати найнеобхідніші речі, зокрема документи, гроші, ліки та одяг», — нагадують в адміністрації.

Евакуація — добровільна.

Фото: ГУНП в Харківській області

Як уточнив заступник голови Куп’янської районної адміністрації Андрій Канашевич, пропозиція стосується жителів Вільхуватської, Дворічанської, Куп’янської, Курилівської та Петропавлівської громад Куп'янського району.


Після деокупації Куп'янського району російські війська регулярно піддають його обстрілам. У ніч на 28 листопада в селі Безмятежне внаслідок ракетного обстрілу зазнала пошкоджень будівля ліцею.