Web Analytics

Зґвалтування під час окупації на Харківщині: справу трьох військових рф скерували до суду

Правоохоронці завершили розслідування у справі щодо трьох російських військових, які, за даними слідства, зґвалтували жительку одного з населених пунктів Харківщини. Їх судитимуть заочно.

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, зґвалтування сталося навесні 2022 року в одному з населених пунктів Харківщини, якому саме — правоохоронці не вказують.

У справі фігурують троє російських військових — командир і двоє його підлеглих. Їх ідентифікували:

  • це 43-річний полковник, командир 99-ого самохідного артилерійського полку 3-ої мотострілецької дивізії 20-ої загальновійськової армії Західного військового округу;
  • 20-річний рядовий, який був водієм;
  • 24-річний молодший сержант, командир відділення командно-бойової машини.

«За даними слідства, вони прийшли до будинку, де з родиною мешкала молода дівчина. Вони наказали її родичам залишатися вдома, а потерпілу силоміць посадили до БТР та повезли її до одного з будинків, де їх очікував командир. Там — по черзі ґвалтували її», — йдеться в повідомленні прокуратури.

Усіх трьох обвинувачують за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчиненого за попередньою змовою групою осіб).

Справу заочно розглядатиме Дзержинський районний суд Харкова.

Завершено спеціальне досудове розслідування щодо російських військових, які торік під час окупації Харківщини...

Опубликовано Харківська обласна прокуратура Среда, 30 августа 2023 г.

 


Генеральний прокурор Андрій Костін наприкінці липня повідомляв, що правоохоронці офіційно зареєстрували вже 215 випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною. Однак, уточнював він, це лише задокументовані випадки — реальні цифри можуть бути значно вищими.

Фото на головній: Харківська обласна прокуратура