Зеленський звільнив командувача ЗСУ Хомчака і призначив до керівництва РНБО

Президент Володимир Зеленський звільнив головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака. На цій посаді його замінив генерал-майор Валерій Залужний.

Указ про звільнення глава держави підписав 27 липня.

«Звільнити Хомчака Руслана Борисовича з посади головнокомандувача Збройних сил України», — йдеться у документі.

Скріншот: president.gov.ua

В Офісі президента пояснили, що це рішення є «продовженням розпочатих кадрових змін» у Міністерстві оборони та в секторі безпеки.

«Президент вважає безумовним пріоритетом здатність керівників усіх рівнів на сто відсотків виконувати завдання, необхідні для захисту України від збройної агресії», — прокоментували в ОПУ.

Володимир Зеленський зазначив, що сфера оборони має працювати «стабільно, скоординовано, з чіткою перспективою та без непорозумінь між керівниками» — і роботу слід активізувати як у Міністерстві оборони, так і у Збройних силах.

«Ротації чи заміна керівників не мають розглядатися як щось надзвичайне. Якщо є потреба змінити керівний погляд на конкретному напрямку, це потрібно робити», — сказав Зеленський.

Він очікує, що на всіх сектору безпеки буде налагоджена взаємодія, яка допоможе не припускатися помилок і дасть змогу підвищити ефективність захисту країни.

«Від того, як побудовані відносини між керівниками, залежить виконання майже всіх завдань — від підготовки державного оборонного замовлення до конкретної роботи з нашими військовими на передовій, їхнього забезпечення. Очікую від керівництва Міністерства оборони та Збройних Сил якіснішої взаємодії та чіткішого окреслення перспектив для кожного українського військового — як на професійному, так і на соціальному рівні», — додав глава держави.

Того ж дня Зеленський звільнив Михайла Коваля з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони і призначив Хомчака на цю посаду.

Володимир Зеленський

Коментуючи ротацію, Руслан Хомчак заявив, що за час керівництва Збройними силами (з травня 2019 року — ред.) виконав головні з визначених на початку роботи пріоритетів.

«Реформи ніколи не відбувалися безболісно, особливо коли це стосується розмежування повноважень та усунення дублювання функцій між Збройними силами і Міноборони. В умовах протидії російській агресії проведення реформ ускладнювалося і внутрішнім спротивом, і спробами дискредитації мене та інших командирів. Попри перешкоди, досягнуто позитивних результатів. Запроваджені зміни незворотні на шляху до євроатлантичної інтеграції України», — підсумував він.

Серед напрямків реформування він визначив запровадження стандартів НАТО, забезпечення військових підрозділів, розгортання додаткових резервів тощо.

Звернення Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Руслана Хомчака / Statement of the...

Опубликовано Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine Вторник, 27 июля 2021 г.

Новим головнокомандувачем ЗСУ став Валерій Залужний — генерал-майор, командувач військ оперативного командування «Північ».

Залужному 46 років, він родом з Новограда-Волинського Житомирської області. Раніше очолював Об'єднаний оперативний штабу ЗСУ, був першим заступником командувача військ оперативного командування «Захід», командував 51-ю та 24-ю окремими механізованими бригадами.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.