Зеленський запропонував Путіну зустрітися на Донбасі

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче боротися за мир дипломатичним шляхом і водночас готується захищати себе від російської агресії. Водночас він запропонував президенту Росії Володимиру Путіну зустрітися «в будь-якій точці українського Донбасу».

Щодо ситуації на Донбасі Володимир Зеленський висловився у відеозверненні 20 квітня.

Він зазначив, що наразі біля кордону України з Росією сконцентрована значна кількість російських військ.

«Офіційно Росія називає це навчанням. Неофіційно весь світ називає такі речі шантажем. Чи хвилює це нас? Так. Чи вимагає Україна та її міжнародні партнери відвести війська від наших кордонів? Так. Адже Російська Федерація постійно повторює, що вона прагне миру, але водночас створює всі передумови для ескалації. Чи це логічно? Ні. Але чи це несподівано? Ні. Чи означає це, що ескалація неминуча? Ні», — заявив глава держави.

Він наголосив, що Україна не хоче війни, проте готова до неї, а також продовжить боротися за мир дипломатичним шляхом.

На  думку Зеленського, українцям слід усвідомити, що загрозу становлять не лише чужі війська, але й власні емоції та реакція на інформацію, а також джерела, звідки її отримують, бо частина з них є щонайменше сумнівними.

Президент підкреслив, що українцям також треба бути пильними, проте не варто боятися, бо «Україна-2021 дуже відрізняється від України-2014» і «не має ілюзій». Українське військо, за словами Зеленського, наразі має якісне оснащення та зброю, досвід і «готовність дати відсіч будь-кому». Також, додав він, війську готові допомагати волонтери, а самі українці також «тікати не збираються і здаватися не звикли».

Володимир Зеленський також зазначив, що Україна має потужну підтримку міжнародних партнерів.

«Я говорив з лідерами Сполучених Штатів Америки, Франції, Німеччини, Великої Британії, Туреччини, з Президентом Ради Європи і Генсеком НАТО. Вони, як і всі інші партнери — на нашому боці. Вони прекрасно бачать справжні мотиви Росії. Готові підтримувати нас фінансово. Готові запроваджувати дедалі більше жорстких санкцій та ухвалювати жорсткі резолюції. Це правильно, необхідно, і за все це Україна щиро вдячна», — каже Зеленський.

Водночас, додав він, українцям потрібно розуміти, на що ще готовий світ — зокрема, чи «перестане він у разі широкомасштабної агресії з боку Росії ховатися від неприємних питань».

Президент також звернувся до росіян. Він заявив, що Україна і Росія, незважаючи на спільне минуле, абсолютно по-різному бачать своє майбутнє.

«Ми — це ми. Ви — це ви. Але це не обов'язково проблема, це можливість. Як мінімум — можливість поки не пізно зупинити вбивчу математику майбутніх військових втрат», — зазначив Зеленський.

Він додав, що у війні програють усі сторони, і не можна когось захистити, напавши на нього.

«І неможливо звільнити когось, захопивши. І неможливо привезти мир на танку. Людям, які не розуміють від кого їх хочуть захищати і звільняти, і чому для цього їх можуть обстрілювати і бомбити. Зокрема — нашим старим, які залишилися в живих, які звільняли цю землю від нацистів і не розуміють, чому їх мирне життя, через 75 років, знову опинилося під загрозою війни?» — каже президент.

Зеленський нагадав, що під час засідання політичних радників нормандської четвірки 19 квітня пролунала пропозиція зустрітися на лінії зіткнення, щоб максимально прояснити ситуацію. Відтак він запропонував президенту Росії Володимиру Путіну на Донбасі.

«Я щомісяця там буваю. Пане Путін! Я готовий піти ще далі і запропонувати вам зустрітися в будь-якій точці українського Донбасу, де йде війна», — заявив глава держави.

Зона проведення ООС на Донбасі. Фото: Facebook/Операція Об'єднаних сил


Протягом останнього місяця Мінстерство оборони неодноразово звітувало про переміщення значної кількості російських військових підрозділів поблизу державного кордону України. В Офісі президента заявляли, що такі дії Росії «кидають серйозний виклик безпеці України, а також країнам — членам НАТО та всій Європі».

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.